×
FANZINE.cz

Začínající autoři mohou zúročit svůj talent v literární soutěži Cena Fantázie 2011

FOTO: PsaníJiž po deváté se všem pisálkům žánru sci-fi, horor a fantasy naskýtá možnost poslat svou povídku do literární soutěže Cena Fantázie 2011, kterou pořádá slovenský časopis Fantázia. Soutěž láká nejen na radost z úspěchu, ale i na finanční odměny a věcné ceny pro vítěze.

FOTO: Psaní
Literární soutěže se může zúčastnit každý, Zdroj: Petra Prokopová, Topzine.cz

Literární soutěž Cena Fantázie se zaměřuje na slovensky psané povídky fantastických žánrů, mezi které patří kromě fantasy také sci-fi a horor. Právě pro kategorii vědecko-fantastické literatury nově přibyla speciální cena pro sci-fi povídky, kterou sponzoruje společnost Intel.

První kolo soutěže je anonymní a vzejde z něj finální pětice povídek, o kterých budou nadále rozhodovat čtenáři v internetovém hlasování na serveru kultura.sme.sk. Tři nejúspěšnější povídky budou oceněny částkami 200, 130 a 70 euro, na další finalisty čekají věcné ceny a jejich texty vyjdou v tradičním sborníku soutěže. Slavnostní vyhlášení Ceny Fantázie 2011 a předání cen proběhne v rámci mezinárodního knižního veletrhu Bibliotéka/Pedagogika v listopadu 2011 v Bratislavě.

Požadavky na soutěžní práce

  • žánr: horor, fantasy, sci-fi
  • jazyk: slovenština
  • maximální rozsah textu: 30 normostran = 54 000 znaků včetně mezer

Uzávěrka pro zasílání soutěžních textů je 31. května 2011 a zúčastnit se mohou pouze dosud nikde nepublikované povídky. Více informací naleznete na oficiálních stránkách soutěže, nebo na Facebooku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..