Menu
FANZINE.cz
Literární soutěže a ceny v žánrech sci-fi, fantasy a horor

Začínající autoři mohou zúročit svůj talent v literární soutěži Cena Fantázie 2011

Redakce

Redakce

15. 3. 2011

FOTO: PsaníJiž po deváté se všem pisálkům žánru sci-fi, horor a fantasy naskýtá možnost poslat svou povídku do literární soutěže Cena Fantázie 2011, kterou pořádá slovenský časopis Fantázia. Soutěž láká nejen na radost z úspěchu, ale i na finanční odměny a věcné ceny pro vítěze.

FOTO: Psaní

Literární soutěže se může zúčastnit každý, Zdroj: Petra Prokopová, Topzine.cz

Literární soutěž Cena Fantázie se zaměřuje na slovensky psané povídky fantastických žánrů, mezi které patří kromě fantasy také sci-fi a horor. Právě pro kategorii vědecko-fantastické literatury nově přibyla speciální cena pro sci-fi povídky, kterou sponzoruje společnost Intel.

První kolo soutěže je anonymní a vzejde z něj finální pětice povídek, o kterých budou nadále rozhodovat čtenáři v internetovém hlasování na serveru kultura.sme.sk. Tři nejúspěšnější povídky budou oceněny částkami 200, 130 a 70 euro, na další finalisty čekají věcné ceny a jejich texty vyjdou v tradičním sborníku soutěže. Slavnostní vyhlášení Ceny Fantázie 2011 a předání cen proběhne v rámci mezinárodního knižního veletrhu Bibliotéka/Pedagogika v listopadu 2011 v Bratislavě.

Požadavky na soutěžní práce

  • žánr: horor, fantasy, sci-fi
  • jazyk: slovenština
  • maximální rozsah textu: 30 normostran = 54 000 znaků včetně mezer

Uzávěrka pro zasílání soutěžních textů je 31. května 2011 a zúčastnit se mohou pouze dosud nikde nepublikované povídky. Více informací naleznete na oficiálních stránkách soutěže, nebo na Facebooku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Začínající autoři mohou zúročit svůj talent v literární soutěži Cena Fantázie 2011

Hide picture