Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Zadržení čeští vývojáři nejsou špioni, za jejich propuštění se píše petice

Pavel Šnábl

Pavel Šnábl

17. 9. 2012

Vývojáři z Bohemia Interactive jsou ve svízelné situaci. Byla na ně totiž uvalena vazba za špionáž. Jan Modrák, bývalý šéfredaktor časopisu Score, vytvořil petici k propuštění uvězněných vývojářů. 

OBR.: Arma 3

Vývojáři pracovali na hře Arma 3. Zdroj: Oficiální stránky hry

Petici už podepsalo přes 240 lidí z různých koutů naší země. Pokud se chcete připojit i vy, můžete tak učinit na této stránce.

Marek Španěl, výkonný ředitel Bohemia Interactive,  minulý týden oznámil, že dva uvěznění vývojáři byli na ostrově Limnos na osobní dovolené. Rozhodně se nejednalo o pracovní cestu a zaměstnanci nefotili letiště pro účely hry Arma 3.

Čtěte také: NVIDIA GTX 660 a 650 jsou grafiky pro běžné hráče i hardcoristy

Bohemia Interactive vydalo oficiální zprávu, kde potvrzují tvrzení Marka Španěla a vyvracejí výroky o špionáži.

„Cestovali jsme do Řecka společně s naším právníkem, abychom se s Ivanem Buchtou a Martinem Pezlarem osobně setkali. Znovu dodáváme, že tito vývojáři navštívili ostrov jako turisté. (…) Fotografovali a natáčeli veřejně dostupná místa, stejně jako nespočet jiných turistů. Je velmi pravděpodobné, že další turisté mohou mít stejné fotky a videa, jaké pořídili Ivan a Martin.“

Čtěte také: Project Eternity bude nové RPG od Obsidianu. Samo si na sebe vydělalo

Jay Crowe navíc dodává: „Ostrov Limnos je ve hře těsně před dokončením a se skutečným ostrovem toho nemá moc společného. Byl upraven za účelem vyprávění děje. Ostrov je podobný se skutečným pouze v 75 % a právě proto se nesnažíme ve hře umísťovat žádné skutečné vojenské vybavení nebo dokonce letiště.“

Jay Crowe se také omluvil, pokud veřejnost nedostatečně informovali. V současné době dělá studio maximum, aby vyvrátili obvinění a dostali vývojáře domů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zadržení čeští vývojáři nejsou špioni, za jejich propuštění se píše petice

Hide picture