Zahájení prodejů telefonu Blackberry 9790 si vyžádalo 90 raněných

Předvánoční horečka zasáhla i Indonésii. Dav asi tisícovky lidí čekal na zahájení prodejů zlevněného telefonu Blackberry 9790. Vše probíhalo klidně, dokud si někdo neuvědomil, že na tolik lidí nebudou naskladněné telefony stačit.

Blackberry je v Indonésii nejžádanější značkou telefonů, čtyři z pěti prodaných jsou právě od této firmy Zdroj: výrobce telefonu

V pátek 25. listopadu se před jedním obchodním domem v Indonésii postupně shromáždil dav přibližně tisícovky lidí. Jejich cíl byl jasný, pořídit si v den zahájení prodejů nový telefon Blackberry Bold 9790. Doporučenou cenu telefonu pro indonéský trh stanovil výrobce na ekvivalent přibližně 520 amerických dolarů. Retailový prodejce však v den zahájení prodejů poskytl slevu ve výši 50 %.

Matka napadla pepřákem zákazníky supermarketu. Kvůli slevě na Xbox

Dav se začal srocovat již od čtvrté hodiny ranní a několik hodin vše probíhalo v naprostém pořádku. Přibližně šedesát minut před zahájením prodejů však začaly kolovat zvěsti, že obchodní dům není připraven na takový nápor zákazníků, a poptávka tak nemůže být uspokojena. V tu chvíli se dav rozvášnil a začaly drobné strkanice, které vyústily v masivní náběh na barikády usměrňující pohyb čekajících zákazníků.

Devadesáti lidem se zátarasy podařilo překonat s pouze lehkými pohmožděninami a odřeninami, ale trojce lidí byla nebezpečně naražena na zábranu a následkem tlaku lidské masy si zpřelámala několik kostí.

Strach z rabování rozvášněného sociálního agregátu vyústil v nasazení dvou set policistů, kterým se dav podařilo usměrnit.

Při otevření prodejny s produkty Apple se stála fronta jako za komunismu na banány

Policisté označili za jednoznačného viníka obchodní řetězec, který o podobné akci neinformoval oficiální orgány. Při kombinaci launche nového telefonu a jeho okamžitém zlevnění o 50 % se dal podobný incident předpokládat.

Zahájení prodejů telefonu Blackberry 9790 si vyžádalo 90 raněných
Ohodnoťte tento článek

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.