Menu
FANZINE.cz
Komiks

5 zahraničních komiksových sešitů, do kterých se vyplatí investovat

Petra Gawlasová

Petra Gawlasová

25. 12. 2012

Komiksy nevychází jenom v pevné vazbě uspořádaně od prvního do x-tého dílu. Komiksy jsou hlavně sešitový formát, který si chodí fanoušci každou středu koupit do svého oblíbeného obchodu.  Představujeme vám pět komiksových sešitových sérií, které stojí za to sledovat.

Kolikrát si čeští komiksoví fanoušci museli zavzdychat nad tím, že v Americe vyšel nový Batman a jedinou možností, jak se k němu dostat, je počkat, až se ukončí jeho příběh a pak tiše doufat, že se ho některé z českých vydavatelství rozhodne vydat.  Bohužel sešitové komiksy asi nikdy nebudou doménou českého trhu, protože přiznejme si to, českých komikových nadšenců je pořád málo.

V zahraničí představují ale sešity číslo jedna, kdy na první číslo oblíbeného příběhu musíte vystát frontu, protože druhý den už bude vyprodané. Není ale čas plakat nad tím, jak je těžké být geekem v České republice. Žijeme v internetové době, a proto je největší čas nažhavit počítače a peněženky.

A pokud nevíte, do jaké komiksové série se vyplatí investovat, zde je malý seznam toho, co je v zahraničí právě v kurzu.

5. Deadpool

Českým čtenářům není tento hláškující kanadský superhrdina moc známý, ale Deadpool má své pevné místo jak u X-menů tak u Avengers. Deadpool se podobně jako Wolverine umí vyléčit z každého zranění. Nesmrtelnost je sice super, ale Wade (jeho civilní jméno) se musí potýkat i s menšími kožními problémy, díky kterým ho téměř neuvidíte bez typického červeného oblečku.

Deadpool číslo jedna vyšel před měsícem pod taktovkou Briana Posehna a Gerryho Duggana s kresbou Tonyho Moora. Zápletka je nadmíru šílená. Deadpool se musí vypořádat s oživlými americkými prezidenty, kteří chtějí zničit Ameriku. Zombie prezidenti, hořící sloni, duch Benjamina Franklina a spousta dalších věcí na jednom místě. Deadpool!

4. Batwoman

Batwoman čili Netopýří žena. Ještě než všichni začnou obracet oči vzhůru a dělat neslušná gesta, učiním důležité prohlášení. Batwoman je jedním z nejlepších komiksů roku 2012, ne-li nejlepší. Skvělý příběh, silná hlavní hrdinka a hlavně úžasná kresba J. H. Williamse III. (který komiks nejenom kreslí, ale i píše).

Tento komiks byl dlouho podceňován, ale dnes je Batwoman ženskou superhrdinkou číslo jedna, kterou vychvalují i kritikové. Příjemné překvapení, které si zaslouží dlouhodobě sledovat. (Poznámka pro české nakladatele – Batwoman vyšly už i dvě souhrnné vydání)

3. All New X-men

X-meni vládli jak minulému, tak letošnímu roku. Právě totiž skončila jedna éra pod názvem Avengers vs. X- men. Obrovský crossover, kdy jste si mohli vybrat stranu, které budete fandit. Série, která přinesla spoustu šokující zvratů a nepředvídatelných smrtí, se rozhodně zapíše do komiksové historie.

Spousta čtenářů se po posledním dílu musela ptát, co bude dál. Dál nás čeká nový začátek X-menovské série. Skvělá příležitost pro všechny nedotčené mutantskou ságou. Sice už to není AvsX, ale All New X-men píše Brian Michael Bendis, který snad nikdy nenapsal špatný komiks, a je zárukou dobrého čtení.

2. Jakýkoliv sešit od Image comics

Živí mrtví proměnili Image comics z nezávislého nakladatelství na rovnoprávného partnera DC Comics a Marvelu. Toto nakladatelství má na rozdíl od zmiňovaných dvou velkou výhodu, že nemusí stagnovat v zajetých sériích, ale může vydávat pořád nové a nové nápady. Je těžké vybrat nejlepší sérii Image Comics, protože většiny z nich stojí za přečtení a je jich opravdu hodně.

Ekologické scifi Great Pacific, thriller Bedlam, kde hlavním hrdinou je bývalý psychotický zabiják, očekávaný psychologický horor Mara, komiks českého autora Aleše Kota Change nebo snad Saga, popisovaná jako Star Wars křížené s Hrou o trůny? Vyberte si dle libosti, všechny stojí za to.

1. Batman – Death of the Family

Batman prostě vládne světu. Dost, že vychází několik batmaních sérií nezávisle na sobě, DC Comics se rozhodlo udělat Batmana ještě epičtějšího. Držte si klobouky, přichází Batman – Death of the Family (česky Smrt rodiny), crossover prostupující všemi vycházejícími komiksy Batmanovy rodiny. Jmenovitě Batman, Nightwing, Batman a Robin, Batgirl, Detective comics, Red Hood and the Outlaws, Catwoman, Teen Titans a Suicide Squad.

Hlavní otázka tedy zní, snaží se nás DC ožebračit o všechny peníze koupením téměř všech jejich vycházejících komiksů, nebo se dočkáme dalšího Návratu temného rytíře? A…je to tak půl na půl. Rozhodně se vyplatí číst samotného Batmana, protože tam se dějí opravdu věci, a také Batgirl, ale ostatní zatím nic moc.

Naštěstí čtenář nemusí projít všemi sériemi, aniž by ztratil nit. Hlavní zápletku obsahuje mateřský komiks Batman a ty ostatní jsou pro opravdu zaryté fanoušky. A o čem to vlastně celé je? Tři slova. Joker se vrátil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zahraničních komiksových sešitů, do kterých se vyplatí investovat

Hide picture