Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Zahřejte si zkřehlé prsty! Únorové knižní fantasy novinky pomohou

Lenka Lokvencová

Lenka Lokvencová

6. 2. 2014

Píseň čarodějky: ZjizveníPetra Neomillnerová, Soumrak království nebo Nástroje smrti. Letošní únor je naplněn dlouho očekávanými pokračováními slavných sérií.

Čarodějka Moire se musí vypořádat s mnohým nebezpečím. Zdroj: Výřez z knižní obálky.

Čarodějka Moire se musí vypořádat s mnohým nebezpečím. Zdroj: Výřez z knižní obálky.

Neomillnerova: ZjizveniPetra Neomillnerová: Písně čarodějky III – Zjizvení

Finále trilogie o čarodějce Moire. Poznání přináší všem vykoupení, ale také bolest a desiluzi. Má ve světě intrik obyčejná lidskost ještě místo? Moire v doprovodu rozhádané smečky přátel přichází do Ostwegenu, aby znovu vrátila Bratrstvo na výsluní. Je však ve dost choulostivé situaci – svou loajalitu musí dělit mezi Layelu i Bratrstvo. Rabe je zmrzačený, Viero uvězněný a nepřátelé zvolí spíše jed než otevřený boj. A na svět se chystá přijít dítě.

Vydává nakladatelství Epocha v únoru 2014.

Morgan Rhodes: Jaro rebelů

Druhá kniha série Soumrak království. Auranos byl dobyt a tři království – Auranos, Limeros a Paelsia – jsou nyní nedobrovolnou součástí sjednocené země zvané Mytika. Lákavá a nebezpečná magie však stále vábí a s ní i možnost vládnout nejen Mytice, ale celému světu. Cleo je nyní uvězněna ve svém vlastním paláci, nucena stát se obhájkyní Mytiky, zatímco král Gaius lže jejímu lidu.

Vydává nakladatelství Egmont ČR dne 11. února 2014.

Vzpoura andělůBrigitte Melzer: Vzpoura andělů

Strážný anděl Akashiel opravdu neměl nejlepší den. Nešťastnou náhodou málem způsobil smrt dívky Ráchel, nad kterou měl bdít. Avšak ani pro Ráchel není od oné chvíle nic jako dřív. Pronásledují ji neznámé postavy, její kocour umí najednou mluvit a na zahradě se objeví bytost s černými křídly. Aniž by to tušil, uvedl Akashiel do pohybu události, které mají rozhodnout věčný boj mezi dobrem a zlem.

Vydává nakladatelství Deus v únoru 2014.

Victoria Schwab: Archiv

První kniha série Archiv. Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat knihy, které se sem tam probudí a utečou. To vše s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala.

Vydává nakladatelství Albatros Media – CooBoo v únoru 2014.

Nástroje srtrti 4: Město padlých andělůCassandra Clare: Nástroje smrti 4 – Město padlých andělů

Pokračování úspěšné ságy Nástroje smrti, která se nedávno dočkala i filmového zpravování. Válka skončila, Clary chodí s Jacem a snaží se stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Simon má stále větší potíže. Nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra…

Vydává nakladatelství Euromedia Group – Knižní klub dne 7. února 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zahřejte si zkřehlé prsty! Únorové knižní fantasy novinky pomohou

Hide picture