Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Zajímavosti z filmu 5th Element

Tento mix sci-fi, akčního filmu a thrilleru s prvky komedie z roku 1997 se už dnes stal klasikou svého žánru. Dvouhodinová jízda, ve které se Bruce Willis spolu s Millou Jovovich za pomoci tajemného pátého elementu snaží zabránit zničení Země a zastavit hlavního záporáka Zorga, ztělesněného Gary Oldmanem. Pátý element znají všichni fanoušci science fiction. Pár věcí ale možná nevíte.

Mel, Julie a César

Těžko si už dnes představíme jiné představitele hlavních rolí, ale nechybělo málo a místo Bruce a Milly mohli být do hlavních rolí obsazeni Julia Roberts a Mel Gibson, postavu generála si mohl střihnout i Kevin Costner. Svého úkolu by se zhostili jistě stejně dobře, ale nutno podotknout, že i tak měl režisér s producentem při volbě obsazení šťastnou ruku.

pátý element

O rozdílném vkusu filmových fanoušků se není třeba zmiňovat, někdy se ale trochu rozchází i veřejnost odborná. Důkazem toho je, že film si vysloužil jak nominaci na Zlatou malinu za herecké výkony Milly Jovovich a Chrise Tuckera, na druhou stranu bojoval celkem o sedm filmových Césarů, z nichž tři získal – za režii, kameru a produkci.

Svého času byl také filmem s nejvyšším rozpočtem a doteď drží pozici nejdražšího ne-hollywoodského filmu, je totiž dílem francouzského studia Gaumont. A jednu z položek rozpočtu tvořila jistě také paruka pro hlavní hrdinku. Milla Jovovich si původně barvila svoje vlasy, těm to ale vůbec nesvědčilo, a tak musela po zbytek filmu pro svůj typický účes použít právě paruku.

pátý element

Všimli jste si?

I dvou hlavních mužských rolí se týká jedna zajímavost – došlo vám někdy, že během filmu spolu nepromluví ani slovo, dokonce se ani nepotkají tváří v tvář? A na závěr malý kvíz. Autoři scénáře neumístili číslovku pět pouze do názvu, ale objevuje se v různých souvislostech a dialozích v průběhu celého filmu. Schválně zkuste během příštího sledování napočítat kolikrát.

A ať už jste fanoušci této podívané, nebo ne, tajemný element hraje svou roli i v jedné ze zapeklitých únikových her společnosti Questerland. Napínavá hra a potom tento film – docela dobrý tip na příjemně strávený večer, ne?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Zajímavosti z filmu 5th Element

Hide picture