Menu
FANZINE.cz
Technologie

Zaklínač 2 Launch párty. Jak se po večerech baví fantasy geekové a nerdi?

Redakce

Redakce

18. 5. 2011

Zaklínač 2, hra vycházející z motivů knih polského spisovatele Sapkowského, se stala jednou z nejočekávanějších her roku. Díky početné skupině fanoušků si vysloužila i událost v Čechách věru unikátní – zahajovací launch párty 16. května v pražském klubu P. m. Redaktoři Topzine.cz byli při tom!

Promenádovat se po Praze v takovém kostýmu chce přímo machiavellijskou odvahu Foto: Tomáš Zbyňovský, Topzine.cz

Akce pořádaná herním distributorem Comgad, známým kvalitními překlady her do češtiny jako například v případě hry Homefront, se konala v noci z pondělí na úterý 16. května. Návštěvníci se na ní zaručeně nenudili. Celý klub P.m. byl stylizován do herně-středověké podoby, takže samozřejmě nechyběly plakáty s tématikou Zaklínače 2 a další drobnosti. Jedním z hlavních překvapení bylo vystoupení středověkých bavičů.

Jako první na pódium nastoupil nepříliš zajímavý kejklíř žonglující s míčky. Předváděl pouze jednoduché triky s malým počtem balónků  nebo jablek, takže většinu fanoušků spíše otrávil. Naštěstí ve správný čas začala soutěž o nejlepší kostým.

Pak teprve vypukla opravdu férová zábava. Náhodně vybraná porota měla postupně ohodnotit kostýmy odvážných soutěžících. Shodou náhod z porotcovského gauče se této akce zúčastnil i jeden z našich redaktorů. Hodnocení probíhalo obdobnou formou jako při krasobruslení, každý z porotců bodoval na stupnici 1 – 5, kdy číslo pět znamenalo nejvíce. V porotě chyběl snad jen samotný A. Sapkowski.

Kostýmy byly opravdu rozmanité. Na pódiu se promenádovali hipíkům podobní druidi, mágové, pobudové, rytíři, paladinové a jiné mystické potvory a příšery. Vzhledem k tomu, že čas plynul velice rychle a čárek na účtech postupně přibývalo, diváci se postupně odvázali a nahlas začali komentovat jednotlivé převleky.

První větší epic fail na sebe nenechal dlouho čekat. Již jako první nastoupil týpek oblečený do hokejové výstroje. Tento velmi kreativní outfit se však s velkým ohlasem diváků ani poroty nesetkal. Vysvětlení, že nechápe, proč být polský Zaklínač, když může být Zaklínačem českým, hokejovým, v této společnosti zkrátka nefungovalo.

Největší obdiv naopak vzbudila téměř dokonalá elfka známá pod přezdívkou Baty Alquawen, fanouškům fantasy jistě známá třeba z launch párty hry Assassins Creed: Brotherhood. Tato slečna se okamžitě stala ikonou každého účastníka se srdcem opravdového fanouška věrného žánru. Bohužel však nakonec nezvítězila, jelikož porotu nejvíce zaujal rytíř Ondra.

Porota přílišnou kreativitu nedokázala ocenit Foto: Tomáš Zbyňovský, Topzine.cz

Po kratičké pauze přišel na pódium kouzelník. S úžasem jsme sledovali dechberoucí kousky jako třeba kouzlení papírových bankovech nebo sekání hlavy gilotinou. Vzhledem k lehké podnapilosti diváků už byl jen málokdo schopen rozpoznat, jestli jde jen o pouťový trik nebo osoba dotyčná opravdu kouzlí.

Samotné zahájení prodeje hry se naštěstí neposunulo, ale ještě bylo nutné vyhlásit vítěze tomboly. Každý návštěvník při vstupu obdržel lísteček s číslem. Teď přišla řada na vyhlášení vítězů. Soutěžilo se o několik atraktivních cen.

Skupinka šťastlivců si odnesla třeba grafickou kartu nebo výkonný počítačový procesor. Hlavní ceny, dvě repliky mečů bohužel nakonec nikdo z naší redakce nevyhrál. I přes několik fanoušků, kteří neunesli to, že nic nevyhráli, a jejich pokřiky a drobné nadávky vše nakonec proběhlo v nejlepším pořádku.

Slečna, do které se zamiloval nejden novinář či běžný návštěvník. Editora rubriky herní rubriky na Topzine.cz nevýjimaje Foto: Tomáš Zbyňovský, Topzine.cz

Po konečném odpočítávání se celá řada návštěvníků nahrnula ke speciálnímu stánku, kde si jako první v republice oficiálně zakoupili DVD hry Zaklínač 2 a předměty související s hrou. K mání byla třeba trička nebo atraktivní přívěsky. Chvíli po dvanácté hodině se prostory kluby pomalu vyklidily, jelikož nadšení majitelé nové hry pospíchali rychlostí blesku ke svým počítačům, aby se společně s hlavní postavou hry, Geraltem, mohli ponořit do fantasy světa.

Akce měla naprosto skvělou atmosféru a všichni se náramně bavili. Doufejme, že se podobné akce stanou i v České republice standardem. Věřte, že je o co stát.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zaklínač 2 Launch párty. Jak se po večerech baví fantasy geekové a nerdi?

Hide picture