Menu
FANZINE.cz
Literatura

Zářijové literární novinky – žánr fantasy víceméně z naší reality

Olga Buriánková

Olga Buriánková

5. 10. 2017

Horké dny prázdnin i dovolených jsou dávno pryč a nahradil je klidnější, avšak o poznání náročnější podzim. To však zdaleka neplatí pro tuzemská vydavatelství, jež si pro milovníky knižní fantasy připravila záplavu novinek.

Natalja Ščerba: Časodějové 3 – Hodinová věž

Natalja Ščerba Časodějové – Hodinová věž

Zdroj: knižní obálka.

Mysleli jste si, že největší nebezpečí mají klíčníci za sebou? Ani zdaleka! Nyní se musí vydat do Časové propasti a najít Rozeklaný zámek. Zárukou má být časodějnická střela začasované klíčnice Diany, bez níž vílu nelze probudit z věčného spánku. Vztahy mezi hodináři, vílami a duchy jsou ale vyostřené.

A Vasilise hrozí nebezpečí jak v nové škole, tak od mocného ducha Ostaly Astragora, kterému překazila plány, když našla srdce Šarlatového kvítku. Podaří se vrátit čas do legendárního zámku? Třetí díl nejúspěšnější ruské fantasy posledních let.

Vydalo nakladatelství Fragment 7. září 2017.

Anita Grace Howardová: Krverůž

Anita Grace Howardová: Krverůž

Zdroj: knižní obálka.

Rune je nadaná zpěvačka s andělským hlasem, která ale pro svůj talent velice trpí. S nadějí, že jí odborníci pomůžou, začne chodit na uměleckou konzervatoř Krverůž. Nejenže  je tato škola tajemná, dokonce se proslýchá, že v ní straší proslulý fantom Opery.

A čím více Rune školu poznává, tím spíše tomu věří. Ve snu ji navštěvuje tajemný a okouzlující houslista, který zná všechna její tajemství a učí ji zpívat. Dokáže ji zachránit, anebo se stane její zhoubou? Vstupte do temného světa fantoma Opery s autorkou série Šepotání!

Vydalo nakladatelství CooBoo 11. září 2017.

Sandra Regnier: Panův tajemný odkaz – Ztracené insignie

Sandra Regnier Panův tajemný odkaz – Ztracené insignie

Zdroj: knižní obálka.

Felicity by měla zářit štěstím. Téměř všichni kluci ze školy se o ni náhle zajímají a navíc je zasnoubená s tím nejpohlednějším klukem z celého Londýna. Má to ale háček. Zasnoubení bylo domluveno před stovkami let a neodolatelný Leander plete hlavy nejen Felicity, ale i jiným dívkám. V Jiném světě se navíc vyhrotila situace.

Je potřeba najít ztracené insignie a vypadá to, že elfové opět spoléhají na to, že jim Felicity pomůže. Závěrečný díl úspěšné trilogie plný vtipných dialogů, nebezpečných intrik a magie.

Vydalo nakladatelství Fragment 14. září 2017.

Mary Maz Evansová: Kdo pustil ty bohy?!

Mary Evans - Kdo pustil ty bohy!

Zdroj: knižní obálka.

Věděl bys, co máš dělat, kdybys omylem vypustil démona smrti z jeho vězení? Začít utíkat? NE! Okamžitě probuď olympské bohy, kteří si užívají důchod! Když odešli na odpočinek, vládu v říši nesmrtelných převzala Rada znamení zvěrokruhu.

Pravidlům jejich dokonalého světa se vzepře Panna, která tajně odcestuje na Zemi, kde se seznámí s dvanáctiletým Elliotem. Nešťastnou náhodou ale způsobí katastrofu, když osvobodí Thanata, který ohrožuje celý svět. Olympané v současném světě internetu, mobilů, tabletů a komerce. Začátek bestsellerové série vedle které bledne i Percy Jackson.

Vydalo nakladatelství Fragment 14. září 2017.

Amanda Hockingová: Kroniky Kaninu (Příběhy ze světa Tryllů) 3: Křišťálové království

Amanda Hockingová: Kronika Tryllů 3 - Křišťálové království

Zdroj: knižní obálka.

Bryn Avenová, neprávem obviněná z vraždy a velezrady, je na útěku. Může jí pomoct jen její největší nepřítel, úžasný a záhadný Konstantin Black. Je jejím jediným spojencem v boji proti těm, kteří si uzurpovali její království a kteří hrozí zničit vše, co je jí drahé. Může mu ale doopravdy věřit?

Když se Bryn snaží očistit své jméno, zároveň přitom odkrývá nejtemnější tajemství vládce Kaninu. Nic není takové, jak se zdá, ale jisté je jedno: chystá se velká bitva, a až skončí, nic už nebude jako dřív… Třetí, závěrečný díl trilogie Kroniky Kaninu ze světa Tryllů.

Vydalo nakladatelství CooBoo 25. září 2017.

John Ringo, Larry Correia: Paměti lovce monster 2 – Hříšníci

John Ringo, Larry Correia: Paměti lovce monster 2 – Hříšníci

Zdroj: knižní obálka.

Když se New Orleans vymkne kontrole, je jeden z elitních Lovců monster, Chad Gardenier, přeložen, aby trochu píchnul Hoodoo komandu v jeho boji s temnotou. V New Orleans se každý úplněk objevuje půl tucet nových vlkodlaků, k tomu stínoví démoni, hoodoo nekromanti nebo po dvou chodící patnáctimetroví krokodýli. A upírů je tam více než na koncertě gotiků…

Prostě Orleans v osmdesátkách dává pojmu „Peklo na Zemi“ úplně nový význam. Chad má sice díky tomu příležitost získat astronomické odměny z Fonasilu, ale má to malý háček – pokud si je chce užít, musí hlavně přežít!

Vydalo nakladatelství FantomPrint 27. září 2017. 

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Zářijové literární novinky – žánr fantasy víceméně z naší reality

Hide picture