Menu
FANZINE.cz
Gadgets

Zařízení Omni vás přenese přímo do hry. Podívejte se na krátkou ukázku

Miloš Kodýdek

Miloš Kodýdek

30. 4. 2013

Virtuální realita je zas o krůček blíž. Vývojáři z firmy Vituix spojili několik existujících technologií do zařízení, které vám umožní pohybovat se ve virtuálním prostředí.

video
play-sharp-fill

Vývojáře z firmy Virtuix napadlo spojit brýle Oculus Rift a vícesměrový běžecký pás. Pokud se tyhle dvě věci zkombinují ještě s Kinectem, hráč má najednou pocit, že se doopravdy pohybuje ve virtuálním prostředí a veškeré jeho pohyby se přenášejí přímo do hry.

Oculus Rift zajišťuje snímání pohybu hlavy a vizuální vjemy, zatímco Kinect sleduje pohyb těla na běžícím pásu a výstup přenáší do herního světa. Kinect má být ale jen prozatímní řešení a tvůrci slibují, že Omni, jak se celý přístroj nazývá, bude v budoucnosti vybaven vlastními senzory.

Vývojáři vypustili na svět demo, ve kterém předvádí, jak celý systém funguje ve hře Team Fortress 2. Na jednu stranu působí celé zařízení trochu směšně, na druhou znám jen málo hráčů, kteří by si něco takového nechtěli vyzkoušet na vlastní kůži.

Tvůrci se chystají spustit v květnu Kickstarter kampaň s tím, že výsledný produkt by se měl prodávat za cenu někde mezi 400 a 600 dolary.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zařízení Omni vás přenese přímo do hry. Podívejte se na krátkou ukázku

Hide picture