Menu
FANZINE.cz

Zaujme Zaříkávač od Michaela Scotta?

Redakce

Redakce

1. 1. 2011

Michael Scott: Zaříkávač Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela (výřez z obálky)Fanoušci irského spisovatele se konečně dočkali pokračování série Tajemství nesmrtelného Nikalase Flamela. Oblíbený autor Michael Scott našel zálibu v mytologii a keltském folklóru, to je znát také ve čtvrtém díle s názvem Zaříkávač. Co lze očekávat v dalším pokračování?

Michael Scott: Zaříkávač (Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela) 640x300 (výřez z obálky knihy)

Ilustrace na obálce knihy Zaříkávač Autor: Michael Wagner

Sourozenci Josh a Sofie prožili v posledních dnech mnoho útrap a starostí. Od doby, kdy chlapec nastoupil do knihkupectví k Nikolasi Flamelovi a dívka do cukrárny, se mnohé změnilo. Dvojčata probudila své aury, které mají hrát zásadní roli při boji proti se silným nepřítelem. Zklamaná důvěra v Perenelu a Nikolase Flamelovy, kteří nedokázali najít odvahu říct sourozencům před jejich výcvikem vše, se projeví v plné míře. Mladý chlapec Josh neví na kterou stranu se přidat, dokáže odolat záludnému Dr. Johnu Dee a přežít všechny nástrahy?  Dokážou dvojčata čelit příšerám na Alcatrazu a ubránit tak město i jeho obyvatele?

První kniha Alchymista vyšla v nakladatelství Random house už v roce 2007. Od té doby následovaly každoročně další části série Čaroděj, Vědma a letos zatím poslední Zaříkávač, kterými pokračoval příběh o dvou mladých sourozencích, o který projevili zájem i filmoví producenti.

Nepřečtení prvních tří dílů není zásadní překážkou, protože obálka knihy Zaříkávač obsahuje krátké shrnutí děje, který irský autor rozdělil na tři oblasti: San Francisco, Alcatraz a Londýn. Stručné navrácení se k předcházejícím událostem umožňuje lehce zapadnout do příběhu.

Michael Scott: Zaříkávač (Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela), obálka knihy

Irský autor Michael Scott je považován za odborníka v oblasti lidské slovesnosti a folklóru, v příběhu si lze povšimnout dobrých znalostí jednotlivých míst a jejich historie. Podrobné seznámení s ostrůvkem Alcatraz je poutavé a dodává potřebnou realističnost, protože téměř každý o tomto místě někdy slyšel, nebo je mu alespoň povědomé. Sžít se s příběhem, zcela se do něj ponořit, potom není tak těžké.

Napětí provázející životní úděl dvojčat a ostatních postav je strhující, jednotlivé kapitoly se střídají podle hrdinů a jejich protivníků, neustálé napětí, možnost vidět věci i z jiných úhlů, jako je tomu například  v případě Dr. Johna Dee, Perenely a Nikolase, nebo Joshe, který se nedokáže rozhodnout, komu může v téhle hře věřit.

Zakončení čtvrtého dílu je napínavé a více méně připravuje na další díl The Warlock (Válečník), který by měl vyjít v příštím roce, kdy přijde na náš trh, zatím není známo. Kniha obsahuje i krátkou ukázku první kapitoly nadcházející části. Proč se tedy nepustit s chutí do čtení a vychutnat si svět, ve kterém nic není nemožné.

Název originálu: The Necromancer, The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel
Český název: Zaříkávač, Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela
Autor: Michael Scott
Překlad: Zuzana Fišerová
Obálka: Michael Wagner
Počet stran: 400
Vazba: vázaná
Rozměry: 154 x 217 mm
Vydal: Knižní klub, Praha 2010
Doporučená cena: 299 Kč

Hodnocení: ***** (90 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zaujme Zaříkávač od Michaela Scotta?

Hide picture