Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Zbohatlík natočil sci-fi film ve vesmíru. Za pár milionů můžete i vy

Denisa Marešová

Denisa Marešová

25. 1. 2012

Natáčet filmy se dá téměř kdekoliv. O to víc možností máme při umístění děje do určité doby či místa, vzdáleného klidně na světelné roky daleko. Nyní ale vznikl první sci-fi snímek natočený v opravdovém vesmíru!

FOTO: mezinarodni-vesmirna-stanice

Mezinárodní vesmírná stanice, Zdroj: NASA

Autorem krátkometrážního sci-fi filmu je Richard Garriot, který si roku 2008 zaplatil výlet na mezinárodní vesmírnou stanici a při té příležitosti se zde rozhodl natočit snímek s názvem Apogee of Fear.

Twilight vs. Underworld. Porovnali jsme jejich oblíbenost

Scénář k tomuto filmovému počinu napsal Tracy Hickman (autor fantasy knih –  například Draci jarního úsvitu). Jako štáb a hlavní hrdinové Garriotovi posloužila rusko-americká posádka kosmonautů. Film prý obsahuje četné odkazy na klasické sci-fi. Jmenujme třeba Den, kdy se zastavila Země či Galaxy Quest.

Richard Garriot v mezinárodní vesmírné stanici

Samotný režisér a kameraman v jedné osobě měl s filmem potíže. NASA se rozčílila, že natáčení nebylo v dohodě, která  jeho cestě do vesmíru předcházela. Nakonec se obě strany dohodly, a je možné, že bude hororové sci-fi Apogee of Fear opravdu distribuováno. Minimálně v USA.

Myslíte si, že Garriot rozjel nový trend ve filmové produkci nebo se jedná o ojedinělý pokus? Kam až se může natáčení filmů posunout? Napište nám své názory do komentářů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zbohatlík natočil sci-fi film ve vesmíru. Za pár milionů můžete i vy

Hide picture