×
FANZINE.cz

Zemi hrozí nebezpečí. V roce 2032 ji může zasáhnout asteroid

FOTO: Asteroid a Země
Hrozí Zemi kolize? Zdroj: jpl.nasa.gov

Již za 19 let může nastat pro naši planetu velmi nepříjemná událost. Podle posledních propočtů hrozí, že oběžnou dráhu Země protne relativně masivní planetka. V průměru má téměř půl kilometru.

Hrozí Zemi kolize? Zdroj: jpl.nasa.gov

Těleso označené TV135 je asteroid o šířce kolem 400 metrů. Jedná se o nejzávažnější možnou srážku Země s cizím tělesem v dohledné době.

Vzhledem k tomu, že v roce 2032 by planetka mohla prolétnout ve vzdálenosti až 1,7 milionu kilometrů, nedají se předvídat případné změny v pohybu asteroidu. Pravděpodobnost srážky sice na první pohled není velká, ale v důsledku odchylek se může zvětšit. Nebezpečí se tedy nedá vyvrátit.

V případě, že by TV135 do Země narazilo, naprostá apokalypsa by nenastala. To ovšem neznamená nulové nebezpečí. I tak by srážka uvolnila více energie než 50 jaderných náloží. Představa, že by planetka zasáhla obydlené konurbace je tak více než děsivá. Především proto, že věda zatím nemá k dispozici žádnou účinnou obranu.

Jiné nebezpečí bezprostředně Zemi nehrozí. Další srážka by teoreticky podle propočtů mohla nastat až ve druhé polovině století.2 Komentáře Zemi hrozí nebezpečí. V roce 2032 ji může zasáhnout asteroid

  1. Akorát strašíte,ta proběhne ve velké vzdálenosti,ale do té doby se lidstvo samo zničí válkami.Dokazují to Izraelci v Gaze a USA se Sev.Koreou.
    V té době už tady zůstanou jen jedinci a těm to bude stejně jedno.

  2. Asteorid 2013TV135 bol v novembri 2013 po 28 dňovom pozorovaní vyradený zo zoznamu rizikových objektov, keďže podľa spresneného výpočtu so Zemou v roku 2032 nekoliduje.
    Aktuálne je asteoridom s najväčším rizikom zrážky so Zemou v tomto storočí objekt 2007 VE191 s veľkosťou okolo 60 m a dátumom možnej kolízie 27.11.2015. Pravdepodobnosť tejto zrážky je okolo stotiny percenta.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..