Zemřel komodor Mendez ze Star Treku. Bylo mu 84 let

malachi-thronePředstavitel jedné z rolí Star Treku, Malachi Throne, který si zahrál komodora Mendeze, zemřel ve věku 84 let.

malachi-throne
Malachi Throne v jedné ze svých známých rolí. Zdroj: distributor seriálu

Malachi Throne se narodil v New Yorku roku 1928. Za svůj dlouhý život se proslavil především televizními seriály. Jeho nejznámější rolí pro české diváky je postava komodora Mendeze z filmové série Star Trek. Komodor José Mendez byl důstojníkem, který předsedal soudu proti panu Spockovi. Malachi Throne si zde zahrál ve dvou epizodách z let 1966.

Tím jeho kariéra v rámci Star Treku nekončila, roku 1991 si zahrál Senátora Pardeka v sérii Star Trek: Nová Generace a později roku 2004 se objevil v nové roli Korogha ve Star Trek: New Voyage.

Throne byl velice oblíbeným televizním hercem, v 60. a 70. letech hrál ve velkém množství seriálů. Mezi nejznámější patří Kojak, Voyage to the Bottom of the Sea, Mannix, The Six Million Dollar Man a spousta dalších.

Malachi Throne zemřel 13. března 2013, bylo mu úctyhodných 84 let.

Zemřel komodor Mendez ze Star Treku. Bylo mu 84 let
Ohodnoťte tento článek

1 Comment on Zemřel komodor Mendez ze Star Treku. Bylo mu 84 let

  1. Popravdě si nemůžu vzpomenout, kdy to dodpalo dobře. : ) Zmiňovanfd Resident Evil se mi neledbil a trailer k Princovi na mě působil jak třeted, nejme9ně vydařened, Pire1ti z Karibiku, takže trošku jako fraška. Takže asi nejle9pe mi z toho vyche1zed tituly podle animovanfdch filmů… Když nic jine9ho, člověk alespoň pozne1 obledbene9ho hrdinu z filmu, což u her podle hranfdch filmů (a filmů podle her) nebfdve1 zvykem. Každope1dně i když to tu docela ke1re1m, jsem jednoznačně pro to, aby se tak dělo de1l. Špatne9 zpracove1ned je lepšed než že1dne9 a co bych kolikre1t dal za, teď z trochu jine9ho soudku, zfilmovanou knedžku, předpadně zherněnou knedžku. Prostě je smutnfd, když člověka něco nadchne, chce v te9 le1tce pobfdt de9le, ale už to nejde, protože posledned „stre1nku“ již viděl.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.