Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové knihy

Zemřel spisovatel James Herbert. Proslavil ho zfilmovaný horor Krysy

Marek Hofman

Marek Hofman

27. 3. 2013

spisovatel James HerbertVe středu 20. března zemřel britský spisovatel hororů James Herbert. Bylo mu 69 let. Jeho díla patřila v zahraničí k nejoblíbenějším. Řada z nich se také dočkala filmového zpracování.

James Herbert patřil k oblíbeným autorům hororové literatury. Zdroj: reprofoto youtube.com

James Herbert patřil k oblíbeným autorům hororové literatury. Zdroj: reprofoto youtube.com

Britský autor James Herbert se narodil v Londýně roku 1943. Ve Velké Británii patřil k nejprodávanějším spisovatelům, kteří se věnují hororovému žánru. Spisovatel zabrousil také do vod sci-fi a fantasy.

Za svůj téměř sedmdesátiletý život stačil napsat dvacet tři knih a prodat na padesát milionů výtisků. Jeho romány byly přeloženy do více než třiceti světových jazyků, češtinu nevyjímaje. Ani tuzemští čtenáři tak nebyli ochuzeni o Herbertovy knihy, mezi něž patří například Lovec duchů, Fluke či Mlha.

Přečtěte si další články o hororových románech a jejich autorech 

Patrně nejznámějším autorovým románem je jeho prvotina s názvem Krysy. Na ně později navázal tituly Doupě a Panství.  Příběh pojednávající o přemnožení zmutovaných hlodavců, kteří postupně likvidují obyvatele Londýna, posloužil v roce 1982 jako předloha k filmu.

Filmové adaptace se dočkala i další Herbertova díla. Mezi nimi již zmiňovaná Mlha, Hounted nebo The Survivor.

James Herbert si za svou celoživotní práci vysloužil cenu pro mistra hororového žánru, udělovanou na setkání World Horror Convention, a Řád britského impéria.

Herbert zemřel ve středu 20. března ve svém domě v Sussexu, kde žil s manželkou Eileen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel spisovatel James Herbert. Proslavil ho zfilmovaný horor Krysy

Hide picture