Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Zemřel strýček Ben ze Spider-Mana. Peter Parker přišel o svého rádce

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

11. 9. 2011

Komiksoví fanoušci přišli o jednoho ze svých nejoblíbenějších herců. Představitel strýčka Bena z filmové verze Spider-Mana, Cliff Robertson, zemřel v úctyhodném věku 88 let.

Cliff Robertson jako strýček Ben se svou filmovou manželkou, Zdroj: distributor filmu

Cliff Robertson zemřel v lékařském centru Long Island přirozenou smrtí, den po svých 88. narozeninách. „Byl to milující otec, oddaný přítel, zapálený profesionál a ceněný herec,“ uvádí ve svém prohlášení jeho dcera Stephanie Saunders a dodává: „Vždy stál za svou rodinou, přáteli a kolegy v časech dobrých i zlých. Vždy pozitivně ovlivňoval naše osudy a dělal náš svět lepším místem pro život. Všem nám bude strašně moc chybět.“

„S velkou silou přichází i velká zodpovědnost.“  Touto hláškou z filmové verze Spider-Mana se nesmazatelně zapsal do historie komiksových filmů. Málokdo ale ví, že již v roce 1968 získal Robertson Oscara za svůj bezchybný herecký výkon ve snímku Charly, kde ztvárnil mentálně postiženého muže, kterého experimentální léčba přetvoří v génia, a to jen proto, aby o své nové schopnosti zase přišel.

Za svou dlouholetou hereckou kariéru si vyzkoušel celé spektrum filmových charakterů. Od složitých, které reprezentuje právě film Charly, přes televizní projekty, až po sympatické mentory, jakým je i kultovní postava strýčka Bena z komiksového Spider-Mana.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřel strýček Ben ze Spider-Mana. Peter Parker přišel o svého rádce

Hide picture