Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Zemřela hvězda seriálu Spartacus, herec Andy Whitfield. Bylo mu 39 let

Martin Peška

Martin Peška

12. 9. 2011

FOTO: Herec Andy Whitfield jako Spartakus ve stejnojmenném seriálu Slunečné nedělní dopoledne v Sydney se 11. září stalo posledním pro rodáka z Walesu, herce Andyho Whitfielda. Ten si získal diváky zejména svou hlavní rolí v úspěšném seriálu Spartacus.

FOTO: Herec Andy Whitfield jako Spartakus ve stejnojmenném seriálu

Andy Whitfield jako Spartakus, šampión Capui (foto z roku 2010), Zdroj: HBO

Jeho manželka, Vashti Whitfieldová, se kterou má dvě děti, v prohlášení uvedla, že zemřel v její náruči.

Ačkoli se v únoru letošního roku objevila na stránkách televize HBO zpráva o tom, že se herec úspěšně vyléčil z rakoviny, prohlášení televizní stanice Starz uvádí, že příčinou smrti byla právě rakovina. Nemoc mu byla diagnostikována při běžné lékařské prohlídce loni v březnu během příprav na natáčení nové série seriálu Spartacus.

Andy Whitfield byl sice jako herec relativně neznámý, jako gladiátor na televizních obrazovkách však zazářil natolik, že se natáčení dalších dílů seriálu na rok zastavilo a čekalo se na hercovo uzdravení.

Herec však podlehl Hodgkinově chorobě (někdy označováno také jako non-Hodgkinský lymfom), na kterou v současnosti už takové množství lidí neumírá, ve vysokém procentu se podaří nemocného zcela vyléčit. Non-Hodgkinský lymfom je nejčastějším nádorovým onemocněním ve věku mezi 20 a 40 lety, v současnosti jeho výskyt stoupá zejména v souvislosti s onemocněním AIDS.

Seriál Spartakus: Krev a písek dostal v recenzi Lukáše Vaníčka 90 %

„Jsme hluboce zarmouceni ze ztráty našeho drahého kamaráda a kolegy Andyho Whitfielda,“ uvedl generální ředitel společnosti Starz Chris Albrecht. „Byla čest pracovat s Andym na Spartakovi a poznat muže, který hrál šampióna na obrazovce a současně byl také mistrem v osobním životě. Andy byl inspirací pro každého z nás, ztělesňoval odvahu, sílu a laskavost. Naše myšlenky a modlitby jsou momentálně s jeho rodinou. Bude žít v srdcích své rodiny, přátel a fanoušků.“

Roli bojovníka z Thrákie po něm už v lednu letošního roku definitivně přebral mladý Australan Liam McIntyre.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zemřela hvězda seriálu Spartacus, herec Andy Whitfield. Bylo mu 39 let

Hide picture