Menu
FANZINE.cz
Ostatní

Život zachraňující tipy, jak rozeznat originál od padělku

Značkové oblečení je snem všech módních nadšenců. Jsou vynikající kvality, dobře sedí a vypadají jako nové i po letech. Dnes existuje mnoho společností, které prodávají značkové oblečení. I zde lze nalézt padělky: některé z nich lze snadno odhalit při kritickém pohledu na švy a kování, jiné je téměř nemožné odlišit od originálu.

Jak se tedy vyhnout tomu, abyste se stali obětí podvodníků, a místo luxusní repliky si vybrat Dolce&Gabbana? Spolupracujeme s nejlepší službou pro výhodné nákupy Shopsy.

Věnujte pozornost čárovému kódu

Při nákupu značkové kabelky nebo jiného zboží si pozorně prohlédněte informace na čárovém kódu zboží. Štítek je často připevněn na vnitřní straně výrobku. Některé značky uvádějí čárový kód na zadní straně oděvu, v blízkosti výstřihu nebo pasu.

Věnujte pozornost prvním třem číslicím čárového kódu. Uvádějí sériové číslo země výroby. Pokud je zboží z Itálie nebo Francie, je pravděpodobné, že se jedná o značkové zboží.

Poohlédněte se po značkových předmětech

Na stanici metra nebo na trhu pravděpodobně nenajdete značkové večerní šaty nebo top. Nejlepší, v co můžete v tomto případě doufat, je docela dobrá napodobenina. Značkové oblečení z nejnovějších kolekcí najdete pouze ve značkových obchodech. Zde si můžete vyžádat certifikát kvality výrobku, který potvrdí jeho pravost.

Kvalita je na prvním místě

Jméno a pověst jsou hlavní velryby úspěchu, na kterých stojí slavné značky. Proto je každý značkový výrobek ušitý z kvalitních prémiových materiálů. Věnujte pozornost švům, prošívání a dalším detailům, které se na první pohled zdají být nenápadné. Zvenčí by tyto prvky měly vypadat robustně a pevně. Totéž platí pro použití loga značky. Měla by být ostrá a rovnoměrná a měla by být přítomna na zadním štítku, zipu, knoflících a dalších kováních.

Cena má význam

Značkové oblečení by mělo mít vysokou cenu. Není to jen módní výstřelek: kromě zboží platíte i za jméno, popularitu a vynikající kvalitu. Pokud je značkové oblečení za nízkou cenu, stojí za to zvážit, zda je pravé. Nemyslím si, že kalhotový kostým od Gucci stojí za 20 dolarů. Pokud ovšem nejde o zabavené nebo použité věci.

Podívejte se na obal

Ve značkovém butiku vám jen stěží nabídnou zabalit věc, která se vám líbí, do obyčejného celofánového sáčku. Většina módních domů klade důraz na obal, který označuje status firmy. Kvalitní „střih“ často vypadá stejně dobře jako samotný doplněk. Na obalu značkového zboží také nezřídka najdete sériové číslo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Život zachraňující tipy, jak rozeznat originál od padělku

Hide picture