Menu
FANZINE.cz
Komiks

Zjistili jsme, co se vaří pod pokličkou třetího Kick-Ass

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

1. 2. 2013

Nový Kick-Ass se vrací ke komiksovým kořenům se zápletkou ze Star Wars? Čtěte dál a přesvědčte se! Mark Millar píše třetí díl, který čtenáře udrží v napětí až do konce. (Pozor, článek obsahuje spoilery!)  

Přijdou Dave a Mindy v třetím díle s dalšími krvavými masakry ? Zdroj:Marvel.com

Kde jsme to vlastně skončili? Pro ty z Vás , kteří nečetli dvojku (smrtelný hřích) nebo pozapomněli, jak to vlastně dopadlo (můžete dál žít, ale s varováním), Hit-Girl byla zatčena a je ve vězení. Dave přišel o svého otce a je z něj troska. A co bude dál?

Po dvou letech od ne příliš šťastného zakončení druhého dílu Dave pracuje v obchodě s komiksy a Hit-Girl je stále ve vězení. Můžeme si jen domýšlet jeho motivy, ale náš zeleno-žlutý bojovník se zločinem opustí New York, aby se ji vydal zachránit.

Co prozradil Mark Millar?

Jedním z velkých témat komiksu bude nelegálnost aktivit superhrdinů. Miloval jsem komiksy od Marvel, kde policie pronásledovala superhrdiny dívajíce se na ně jako na hrozbu, protože nemají  žádné oprávnění, prozradil Mark Millar. Rozhodl se tedy, že přivede tohle staré klasické téma zpět ve svém očekávaném díle.

V dnešní době je těžké přijít s úplně novým charakterem, který bude mít opravdu úspěch. Mark Millar to dokázal a spekuloval i proč tomu tak bylo. Kick-ass vzbuzuje široké spektrum emocí. Můžete se identifikovat s Davem, protože je to fanoušek komiksu, co chce zároveň pomáhat lidem. Cítíte se ochranitelsky směrem k Hit-Girl, která je dítě okradené o dětství.

Když se píše Kick-Ass

Millar se skutečně trefuje do černého. Jak řekl dále, jeho úspěšné dílo se mu psalo přirozeně a jeho nápady spolu prostě fungovaly. Také se autor svěřil, co se mu skutečně líbí na psaní vlastní knihy. Kdybych napsal Kick-ass pro Marvel, Big Daddy by nemohl umřít. Ale takhle si můžeme dělat, co chceme. Příkladem budiž fakt , že se Hit Girl ocitá ve vězení, což  podle Millara čtenář neočekával.

Přiznal, že zápletku tak trochu ukradl z The Empire Strikes Back. Stejně jako tam nechal uvěznit Han Sola, o kterém byl divák přesvědčen, že se ze všeho dostane. Vytvořil tak napětí, které staví na tom, že v pokračování se může stát skutečně cokoliv.

kick-ass-trenink

Konec?

Navzdory tomu, že ho jeho přátelé odrazovali, Millar se rozhodl řadu ukončit. Tvrdí, že je to přirozený vývoj jeho komiksu. Nezavrhl možnost toho, aby Hit Girl žila dál a dál dělala, co se jí zamane, ale pro sérii Kick-Ass tohle bude skutečně konec.

O důvod více se na tuhle pecku těšit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zjistili jsme, co se vaří pod pokličkou třetího Kick-Ass

Hide picture