Menu
FANZINE.cz
Literární soutěže a ceny v žánrech sci-fi, fantasy a horor

Známe 8 finalistů soutěže Fantastická povídka. O vítězi rozhodnou čtenáři

Redakce

Redakce

4. 10. 2012

Druhý ročník literární soutěže Fantastická povídka, která je určena začínajícím spisovatelům v žánrech sci-fi, fantasy a horor, je ve finále. Z osmi finálových povídek vyberou vítěze sami čtenáři.

O nejlepší práci přihlášené do letošního ročníku literární soutěže vyhlašované magazínem FANZINE.cz rozhodnou svými hlasy samotní čtenáři. Hlasování probíhá až do 21. října na stránce http://fantastickapovidka, kde jsou nyní veřejnosti zpřístupněny i všechny finálové povídky.

Mezi osmi nejlepšími se objevila jména tří loňských finalistů: Petr Stejskal, Martin Stručovský a Tomáš Řezníček. „Těší nás, že řada loňských finalistů shledala soutěž Fantastická povídka zajímavou a přihlásila svou povídku i letos. Důležité ale také je, že se jen neopakují jména z minulého roku, ale objevily se i další nadějné práce,“ uvedl administrátor soutěže Martin Peška.

Kompletní seznam finalistů Fantastické povídky 2012:

PAROHÁČ NON PLUS ULTRA (Petr Stejskal)
Myslím, ale jsem? (Jana Soukupová)
ZPACKANÁ MISE (Tomáš Řezníček)
Věčný student (Michal Ozogán)
Země zaslíbená (Petr Klepal)
Ten, který zpíval s bohem (Dominik Pavlíček)
V pravé poledne (Martin Stručovský)
POLARITY (Filip Poláček)

Slavnostní vyhlášení proběhne v sobotu 27. října na festivalu FanCity v KC Novodvorská na pražské Lhotce v rámci Večera fantazie. Porota ve složení Františka Vrbenská, Jiří W. Procházka, Josef Pecinovský a Vlado Ríša chystají na stejný den taktéž společnou besedu a workshop, který by měl poskytnout autorům zpětnou vazbu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe 8 finalistů soutěže Fantastická povídka. O vítězi rozhodnou čtenáři

Hide picture