Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Známe datum vydání a cenu PlayStation 4. Vyjde ještě před Vánoci

Marek Jedinák

Marek Jedinák

10. 10. 2013

Na exkluzivní tiskové konferenci ve světoznámém hotelu Hilton bylo poprvé zveřejněno datum vydání očekávané konzole příští generace. Japonský technologický gigant zahájí v České republice prodej konzole PlayStation 4 v pátek 13. prosince.

Design nové konzole odpovídá duchu předchozích generací. zdroj: Sony.com

Design nové konzole odpovídá duchu předchozích generací. Zdroj: Sony.com

Steve Foster, Senior Sales a Marketing Manager společnosti Sony pro východní a jihovýchodní  Evropu, k události poznamenal: „Jsme skutečně nadšeni, že PlayStation4 přichází i do České republiky a na Slovensko před Vánoci a že se nám podařilo vyhovět vysokým očekáváním hráčů, kteří trpělivě čekali na zprávu o uvedení platformy na trh.“

Čeští fanoušci se tak díky nové konzole dočkají jen s drobným zpožděním oproti Severní Americe.

Událost je klíčová především z toho důvodu, že konkurenční Microsoft stále nebyl schopen načasovat  launch svého Xbox One. Pro českou herní komunitu se tak stane tato situace pravděpodobně stěžejním okamžikem souboje obou hardwarových zařízení. Microsoftu se již nejspíše nepodaří zopakovat úspěch z předchozí generace konzolí, kdy i díky téměř ročnímu náskoku vytvořil početnou skupinu oddaných fanoušků. Díky tomu, že Microsoft vyklidil pozici, ztratil velice důležitou komparativní výhodu, která jej v dlouhodobém horizontu může přijít velice draho.

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe datum vydání a cenu PlayStation 4. Vyjde ještě před Vánoci

Hide picture