Menu
FANZINE.cz
Nezařazené

Znamení démona nevěstí nic dobrého. Sarah Rees Brannanová o tom může vyprávět

Redakce

Redakce

14. 10. 2010

Těžko bychom hledali žánr, který se teď pyšní masovější oblibou, než urban fantasy. Obzvláště příběhy odehrávající se v prostorách nám tak důvěrně známých, a přesto odlišných díky oné kapce nadpřirozena, která nám ve všedním životě chybí. Není divu, že spisovatelé zavalují nakladatele svými prvotinami právě z oblasti městské fantasy. Stejně jako začínající autorka Sarah Rees Brennanová.

Ilustrační foto Foto: Jan Nohovec, Topzine.cz

Vedle našeho lidského světa existuje ještě jeden – svět démonů. Nehostinné a studené místo, ze kterého se chtějí démoni dostat k nám. K tomu ale potřebují pomoc mágů – lidí obdařených magickými schopnostmi. Alan a Nick jsou docela normální bratři. I když, ne tak docela. Kromě toho, že se starají o nemocnou matku a drží rodinu nad vodou, jsou také neustále na útěku před mágy, kteří je neustále ohrožují.

Jenže strávit život na útěku není nijak hezká vyhlídka do budoucna a bratři se musejí rozhodnout, jestli budou nadále utíkat a riskovat, že je zlo zastihne jednou nepřipravené, nebo se mu postaví čelem a budou proti němu, možná naposledy, bojovat.

Znamení démona je prvotina irské spisovatelky Sarah Rees Brennanové, která si jí úspěšně prorazila cestu do literárního světa. A jak je v dnešní době dobrým zvykem, Znamením démona příběh bratrů Alana a Nicka zdaleka nekončí. Celá série má zatím podobu trilogie, ale jak je zřetelně vidět na příkladu cyklu Nástroje smrti americké autorky Cassandry Clareové, který se z původní trologie v současné době rozrostl již na šest dílů, co není, může být. Znamení démona u nás právě vychází v nakladatelství Zoner Press.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Znamení démona nevěstí nic dobrého. Sarah Rees Brannanová o tom může vyprávět

Hide picture