Menu
FANZINE.cz
Literatura

Zpověď Ransoma Riggse. Popularita má světlé i temné stránky

Zájem o amerického autora Ransoma Riggse stoupá. Podivné město, pokračování světového bestselleru Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti, je již na světě i v češtině. Autor však sám přiznává, že zbývá ještě spousta věcí, jež chce nechat vyplout na povrch.

OBR: Fame

Červený koberec může být cestou do ráje i do pekla. Zdroj: forwallpaper.com

Tvrdá práce se Riggsovi rozhodně vyplatila. Druhému dílu Sirotčince se již od počátku dostává nadšených recenzí. Což, jak sám přiznává, je na jednu stranu úžasné a na stranudruhou velice stresující. A obzvláště tehdy, když se chystá v příběhu pokračovat.

Pokouším se odpovědět každému

OBR: Ransom Riggs

Zdroj: ransomriggs.com

Ransom Riggs je ze všech stran bombardovaný dotazy čtenářů, jak bude kniha pokračovat a kdy se mohou těšit na její pokračování. K tomu se ozývají hlasy kritiků, že úspěch třetí knihy není vůbec zaručený. A na autorovi je, aby tohle všechno hodil za hlavu a soustředil se jen na svůj příběh.

Názorů fanoušků si velmi cení a kritiku si bere k srdci. Zároveň sám o sobě tvrdí, že je velmi sdílný člověk a snaží se odpovídat na všechny dopisy. Svou pravou adresu však fanouškům nechce z několika důvodů poskytnout. Dopisy se tak zasílají jeho vydavateli, který mu je následně předává. Nejen emailová stránka se tedy den co den plní další příchozí poštou. Založil si proto nový PO BOX, kam mu fanoušci mohou psát (2633 Lincoln Blvd., Loop 253, Santa Monica, CA 90405). Počítejte však s tím, že pokud se pro tuto cestu rozhodnete, za známku si připlatíte.

S filmem míří dobrým směrem

OBR: Tim BurtonDalším projektem, do kterého se Rigss nedávno pustil, je plánované zfilmování prvního dílu Sirotčince. K jeho režírování byl vybrán Tim Burton. Spisovatel již viděl předběžný návrh scénáře a z příprav je nadšený. „Míří dobrým směrem,“ řekl při jednom z rozhovorů.

Navíc je Ransom Riggs velice rád, že jej u přípravy snímku tak vřele přijali. „Ptají se mě, co si myslím o scénáři. Mám tam svůj hlas, což je fajn. Někdy autora k výrobě filmu moc nepouští, protože máme spoustu názorů a ne vždy jsou užitečné,“ dodává s úsměvem.

OBR: Podivné městoKromě svého vlastního úspěchu je autor pyšný i na úspěchy své ženy. Spisovatelka Tahereh Mafi patří mezi nejprodávanější autory young adult literatury. Na svém kontě má knižní sérii Roztříštěná, jež se dočkala vydání svého závěrečného příběhu jen pár týdnů poté, co vyšlo Podivné město (4. února 2014). Riggs ale tvrdí, že si v práci nekonkurují. „Jsme si navzájem největšími fanoušky, kritiky a také prvními čtenáři,“ říká sladce.

Na závěrečnou otázku, v co doufá, že si čtenáři z Podivného města vezmou, odpověděl: „Doufám, že budou hladoví po dalších dobrodružstvích. V zásobě jich mám totiž ještě spoustu.“ Už nyní je tedy jasné, že podivná série bude pokračovat. Třetí díl, na kterém již Rigss pracuje, je plánován na jaro příštího roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpověď Ransoma Riggse. Popularita má světlé i temné stránky

Hide picture