Menu
FANZINE.cz

Zrod Hordy a co to udělá v nové knize ze světa Warcraftu

Redakce

Redakce

30. 3. 2010

Christie Golden: Zrod HordyHráli jste rádi Warcraft III, anebo jste dosud nadšenými hráči WoW? Máte rádi zelenou? Máte rádi sekery, kly a opravdu hodně drsný styl zábavy? Máte skutečně rádi zelenou? Nemáte rádi neférové elfy, co střílí z luků? Pak vás jistě potěší nová kniha ze světa Warcraftu věnovaná rase nejlepší, tedy orkům.

obálka Christie Golden: Zrod Hordy

Je tomu už hodně dávno, co se denodeně na počítačových obrazovkách vesle masakrovali lidi, elfové, nemrtví a hlavně orci, coby šampióni celé hry. Pardon, řekl jsem orci? Trochu mi to ujelo. Každopádně Blizzard vydal své třetí pokračování úspěšné RTS hry a podpořil tento produkt také trojdílnou knižní sérií, z nichž nejlepší byla ta druhá o poražení a znovupovstání orčí hordy. Následně vyšel i trojdílný manga komiks a velice kvalitní Knaakova trilogie Studna věčnosti. Pak už jen poměrně nadějně vypadající Kruh nenávisti, který již vyšel pod hlavičkou Word of Warcraft (kdo nezná, ať se jde zastřelit lukem). Mám ale na mysli tu slavnou hru, ne tu knížku, která byla v podstatě převyprávěním příběhu z datadisku Warcraftu III. A od té doby ticho po pěšině.

Přečtěte si ukázku z knihy Zrod Hordy.

Blýskat se začíná na lepší časy, protože FantomPrint vyřešil své právní tahanice s Blizzardem a nové knížky ze světa Warcraftu opět spatří světlo světa i v českém jazyce. Jako první přichází to nejlepší téma, které si každý správný ork mohl přát. Zrod Hordy už nebude jenom převyprávěním, ale je zasazen do doby, kdy orci žili ještě poklidným životem na úplně cizí planetě, občas někoho zabili, ale jenom toho, kdo si s nimi nechtěl hrát. A když takovou idylku naruší démoni, no, nezbývá než počkat, co se všechno se zelenými bratry stane. Christie Golden se orkům věnovala už ve své první česky vydané knize (Vládce klanů) a byla to paráda, takže nezbývá než počkat a doufat, že novinka bude opravdu stát za to. Jinak za Hordu život položím!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zrod Hordy a co to udělá v nové knize ze světa Warcraftu

Hide picture