Menu
FANZINE.cz
Technologie

ZTE Blade a Huawei Ideos X5. I v komunistické zemi umí vyrábět slušné telefony

Redakce

Redakce

8. 6. 2011

ZTE Blade a Huawei Ideos X5Na český trh mají vplout vlajkové lodě firem ZTE a Huawei. Že jste o jejich existenci již slyšeli? Není divu. ZTE je známá čínská firma, která vyrábí kvalitní elektroniku za nižší peníz než konkurence. A Huawei? Ten se specializuje na síťové prvky, ale teď strká prsty do mobilů. Je to dobře?

ZTE Blade

ZTE Blade- inspirace Západními telefony se nezapře Zdroj: Výrobce telefonu

ZTE Blade, vlastní 3,5“ displej s krásným rozlišením 800 x 480 px. Na něm můžete vidět OS Android 2.2, který bude využívat procesor Qualcomm 600 MHz a 512 MB RAM a 1250mAH baterii. To vše v úctyhodné váze 110 g.

Vychvalovaný Blade, ve světě známý jako Orange San Francisco, se má na českém trhu pohybovat okolo 4 000 korun. Jeho překvapivou vlastností a zároveň největší doménou je jemný, kvalitní displej. Nižší cena oproti konkurenci je pak způsobena například tím, že vlastní pouze 3,2Mpx foťák.

Huawei Ideos X5

Huawie Ideos X5: Vypadá jako z dílny HTC

Huawei Ideos X5 si od českého trhu slibuje hodně. Druhá čínská novinka má 3,8“ displej se stejným rozlišením jako kolega od ZTE. Vlastně s ním sdílí i operační systém a RAM paměť.

Tím ale společné rysy končí. Ideos X5 funguje na našlapanějším procesoru Scorpion 800 MHz, vlastní 5Mpx fotoaparát s nahráváním videa v HD Ready 1280 x 720 bodů, a napájen je v základu z energicky hutnější baterie o síle 1500mAH.

Oběma telefonům pak nechybí takové věci jako 3,5mm audio Jack, MicroUSB, WiFi, GPS, multitouch, akcelerometr, senzor přiblížení a světelný senzor.

Tak který z nich si vybrat? Pokud se rozhodnete pro Ideos, dostanete telefon technologicky kvalitnější. Také si ale podle všeho připlatíte asi o 1 500 korun víc než za Blade. ZTE, ač levnější, má slabší baterku, menší výkon na 3D hry a podprůměrný fotoaparát. Má však kvalitní, ne-li nejlepší displeje ve své třídě. To, který z nich je opravdu lepší, ukáže ale ještě čas.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ZTE Blade a Huawei Ideos X5. I v komunistické zemi umí vyrábět slušné telefony

Hide picture