Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Cesta na tajuplný ostrov 2 se inspirovala seriálem Ztraceni. Až moc!

Matouš Márai

Matouš Márai

22. 2. 2012

Pamatujete si ještě Cestu do středu Země s Brandanem Fraserem? Pravděpodobně ne: ačkoliv film vyloženě neurazil, nezaujal také. Producenti se nás v druhém díle snaží nalákat na zápasníka Dwayna Johnsona a jeho chlapáckou hruď.

Kdo by nechtěl domů malého slona? Zdroj: distributor filmu

Po letech pátrání nastal den D a konečně najdete místo, kterému jste zasvětili sny i kus života. O deset let dříve byste nejspíš vzali sebou dobrodruha z divočiny, starou mapu a kompas. Nicméně nyní už si vystačíte s iPhonem a Google mapami, s takovým telefonem můžete udělat dojem i na svého svalnatého kamaráda. V tomto případě bývalého zápasníka Dwayna Johnsona. Hlavně však na pěknou holku.

Hlavní hrdina Josh doufá, že se Kailani časem přestane dívat na jeho iPhone a odhalí krásy jeho osobnosti skrývající se pod poněkud křehkým tělem. To by samozřejmě nešlo bez dobrodružného výletu. Co na plat, že jediný člověk, který vás chce svézt, je výstřední hispánec Gabato. To už vám ani nevadí jízda v doutnajícím vrtulníku, chráněném armádou slepic. Za holku a poklad to zkrátka stojí.

Vybrali jsme nejúspěšnější filmy Brandana Frasera. Podívejte se

Trailer nás láká na malebné prostředí, které by nás v třetím rozměru mohlo vtáhnout do děje. Nejvýraznější změny oproti prvnímu dílu nastaly v hereckém obsazení. Při pohledu na skupinu dobrodruhů se nemůžete vyhnout dojmu, že jste tyhle typy někde viděli.

Druhý díl vedený režisérem Bradem Paytonem nás zavede na tajuplný ostrov, ztracenou Atlantidu. Snad by se dal odpustit i nepříliš nápaditý název, kdybyste už od ukázek neměli pocit, že jdete na snímek Ztraceni ve filmu.

Kde se tedy vzal onen plíživý pocit? Při pohledu na ztracenou Atlantidu se nemůžeme zbavit dojmu, že se díváte na barevnější verzi ostrova ztracených. Ten pocit by možná i odplul, kdyby se neobjevil typický záběr na otevřené oko Joshe, který se náhle probudil na pláži.

Snad i to bychom producentům mohli odpustit, kdyby se na záhadném místě neobjevovaly elektromagnetické, časové a jiné anomálie. Obří včely, malí sloni a nevysvětlitelné události jsou pouze třešničkou na dortu. Pak už jen čekáte, kdy se na hrdiny vyvalí černý oblak, který začne zabíjet šokované trosečníky.

Možná si říkate, kvalitní 3D vám dá zapomenout na drobné neduhy. Pak vám však trailer nenaznačí, že nejlepší scénou ve 3D bude bobule vystřelená z hrudi Dwayna Johnsona.

První pohled na snímek v nás velký dojem nezanechal. Nicméně pokud chcete vzít partnera na film, který neurazí, Cesta na tajuplný ostrov je tou správnou volbou.

Cesta na tajuplný ostrov 2

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA, 2012, 94 min

Režie: Brad Peyton
Hrají: Josh Hutcherson, Dwayne Johnson, Michael Caine, Vanessa Anne Hudgens, Luis Guzmán, Kristin Davis

Premiéra v ČR: 16. 2. 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cesta na tajuplný ostrov 2 se inspirovala seriálem Ztraceni. Až moc!

Hide picture