Menu
FANZINE.cz
Komiks

10 filmů podle komiksu, které rozhodně nemusíte vidět dvakrát

Jan Šuška

Jan Šuška

23. 1. 2017

Máte rádi filmy podle komiksové předlohy? Přichystali jsme si pro vás pár tipů, kterým filmům byste se měli vyhnout. Některé ztroskotaly na špatném scénáři, jiné na obsazení a nízkém rozpočtu. Užijte si to!

10. Soudce Dredd (1995)

Podle fanoušků  se film Dredd  vydařil lépe než ten minulý z roku 1995 se Sylvestrem Stallonem v hlavní roli, který měl své základy v komiksové předloze. Sly ve filmu sundal helmu, což v komiksu nikdy  Dredd neudělal! V porovnání s Dreddem 3D  Karl Urban zahrál Dredda realisticky, ovšem nudné fráze vzaly za své.

9. Fantastic Four (1994)

Další béčkový film, který se moc nepovedl, a masky hrdinů v něm vypadají kýčovitě. Co se týče Bena Grimma – The Thing, malá oscarová ukázka z filmu vám řekne vše. Naštěstí film nebyl nikdy uveřejněn a ani tak nebylo zamýšleno. Filmové triky jsou k smíchu a podpořen je trapnou dobrodružnou hudbou. Doporučujeme pro zlepšení nálady.

8. Supertajná zbraň (1997)

Super trapná komedie, ve které si přerostlý basketbalista Shaquille O’Neal hraje na amatérského Ironmana. Film je natočen podle původního komiksu od DC s názvem Steel. Warner Bros. na něm prodělalo přes čtrnáct milionů dolarů.

7. Návrat neuvěřitelného Hulka (1988)

Všechno začalo tím, že jeden zvědavec objevil v horách hrob s runami a Thorovým kladivem, a tím, že se ho dotkl, Thora oživil. Docela obstojný biják, který rozesměje každého fanouška Marvel světa. Ve filmu si zahrál nabouchaný kulturista Lou Ferrigno, který se stal čtyřikrát po sobě Mr. Universe.

6. Nick Fury, zvláštní agent (1998)

Jednooký agent je povolán do služby, aby zabránil teroristickému útoku na Manhattan. V hlavní roli David Hasselhoff. Netřeba dodávat, že je jeho herecký výkon s přivřením jednoho oka mizerný.

5. Mstitel (1989)

Zabiják Dolph Lundgren se nebojí ničeho a v jeho cestě za pomstou padne mnoho těl bezvládně k zemi. Kdo by se mu taky divil, když mu zabili ženu a dítě. Film je z roku 1989 a ve videu můžete zhlédnout smrt svých šedesáti obětí.

4. Man Thing (2005)

Marvelovská odezva na úspěch komiksu Swamp Thing – Bažináč. Proč se ale krotit jako u DC, zde jde o monstrum z bažiny, které spaluje tuláky, kteří mají strach, pouhým dotykem. A kdo by ho neměl, když se toulá po nocích v bažinách?

3. Můj svět (2003)

Paul Giamatti ztvárnil v životopisném filmu  již zesnulého Harveye Pekara, který svým komiksem American Splendor vytvořil kult. Plešatějící, obtloustlý a melancholický mužík vytvořil o svém životě komiks.

2.  Daredevil (2003)

Komiks Muž beze strachu byste mohli znát z omnibusů, které vyšly u nakladatelství BB/art. Matt Murdock je slepec, kterému zabili tátu. Podnícen vztekem v sobě našel touhu po odplatě a objevil v sobě jisté superschopnosti. Film má spoustu zajímavých efektů a dalo by se na něj dívat, kdyby v něm nehrál Ben Affleck.

1. Green Lantern (2011)

Posledním filmem je Green Lantern, který má sice slušné ambice, ale výběrem Ryana Reynoldse se nadobro spláchl do kanálu. Kromě toho děj postrádá jakýkoli smysl a je obrovskou záhadou, proč hrdina DC skončil takovým způsobem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

10 filmů podle komiksu, které rozhodně nemusíte vidět dvakrát

Hide picture