Menu
FANZINE.cz
Komiks

V novém Conanovi se z barbara stane Kolosální Král

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

8. 4. 2021

Kolosální knižnice dostane další přírůstek, tentokrát půjde o třetí svazek ze světa legendárního Cimeřana s názvem Kolosální Conan, král aquilonský. Pražské nakladatelství Comics Centrum plánuje vydání na konec června, a kniha je již tradičně zařazena do edice Kolosální knihy, tj. její vydání mají v rukou sami čtenáři.

Zatímco předchozí dvě Kolosální knihy sledovaly většinou osud mladého Conana, jenž jako bojovník či zloděj cestoval po celé Hyperboreji, ta třetí se soustředí na dobrodružství, jež cimerský barbar prožije za dob svého kralování v Aquilonii.

Scenáristou všech příběhů je již osvědčený Timothy Truman, zatímco výtvarnou stránku obstarali Tomás Giorello s koloristou Josém Villarubiou; na obálce je použita kresba legendárního ilustrátora Franka Frazetty.

Série příběhů představuje kompletní řadu Král Conan, která v minulých letech vycházela v americkém nakladatelství Dark Horse. Konkrétně se jedná o adaptace Howardových povídek Šarlatová citadela, Meč s fénixem, dvanáctidílnou adaptaci Howardova jediného románu Hodina draka a nové zpracování nedokončeného fragmentu příběhu Vlci za hranicí. Jako bonus je pak zařazena povídka Žal spanilé Akivaši.

Jde tedy veskrze o adaptace kánonických příběhů od samotného Howarda, které vycházejí v Česku jako jediná série splňující podmínky společnosti Conan Properties, jež ve světě dohlíží na dodržování autentičnosti a na úroveň kvality conanovských adaptací.

Součástí svazku o 688 stranách bude již tradičně bohatá galerie obálek a skic. Překladu se ujala Alexandra Niklíčková, která převzala převod Conana do češtiny po zesnulém Janu Kantůrkovi již v druhé Kolosální knize. Kolosální Conan, král aquilonský vyjde u Comics Centra v klasickém „kolosálním“ formátu v šité knižní vazbě s matným potahem a zlatoražbou na titulu a na hřbetě. Vydání třetího Kolosálního Conana je, stejně jako tomu bylo u toho minulého, podmíněno dostatečným množstvím uhrazených předobjednávek v e-shopu Comics Centra. Minimální množství objednávek činí 300 kusů, a zájemci se budou moci podílet na vydání kolosální knihy od 1. dubna do 9. května 2021. Cena u předobjednaných kusů činí 2 600 Kč a všichni předplatitelé budou uvedeni přímo v knize na speciální stránce.

Zdroj: tisková zpráva nakladatelství

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V novém Conanovi se z barbara stane Kolosální Král

Hide picture