Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

12 věcí, které byste si neměli nechat ujít na Festivalu fantazie 2014

Jan Neuman

Jan Neuman

26. 6. 2014

Podívejte se na ochutnávku programu, který vás bude čekat na největším festivalu o sci-fi, fantasy a hororu v čechách.

Zdroj: Festival Fantazie

Zdroj: Festival Fantazie

Festival fantazie je akce určená pro všechny fanoušky sci-fi, fantasy, hororu a mnoha dalších věcí. Probíhá od 27. června do 6. července v Chotěboři.

ThronCone

Stává se již téměř naprostou samozřejmostí, že se na festivalech a conech od série FF objevuje linie věnovaná Hrám o trůny a Festival fantazie 2014 není výjimkou. Pro fanoušky tohoto čím dál většího fenoménu je připravena hromada přednášek, besed, promítání a kdo ví, co ještě.

Pátek 27. června až pondělí 30. června

Artemis – simulátor můstku vesmírné lodi

Jedná se o workshop, na kterém se můžete dozvědět, jak hrát hru, díky které se stanete kapitánem na své vlastní vesmírné lodi. První hru odehrajete pod vedením zkušeného hráče a do dalších her se tedy budete moci ponořit již poučeni o tom, jak to chodí.

Datum a čas zatím není znám

FFCosplay 2014

Navštívit můžete také tradiční soutěž kostýmů, kde soutěží sami účastníci festivalu. Soutěží se ve třech kategoriích, v seně diváků i zvláštní ceně poroty. Součástí každého předvádění kostýmu je i kratičká scénka účastníka soutěže, která bývá v mnoha případech i velice vtipná.

Sobota 28. června 20:00

FOTO: Tony Amendola na Festivalu fantazie 2013

Takto třeba vystupoval na zahájení Festivalu fantazie 2013 Tony Amendola. Foto: Martin Peška, FANZINE.cz

Pořadatelský program

Na Festivalu fantazie se také tradičně bude konat Slavnostní zahájení Festivalu fantazie 2014 a VEČER FANTAZIE. Na zahájení uvidíte zahraniční hosty, organizátoři vás provedou nejzajímavějším programem, informacemi ze zákulisí pořádání festivalu a tak podobně.

Pátek 27. června od 21:00

Na Večeru fantazie pro vás budou připravena taneční čísla, hudební a další vystoupení. Jako tradičně dojde k vyhlašováním výsledků cen Aeronautilus a další křty knih.

Sobota od 5. července od 20:00

Františka Vrbenská na Festivalu Fantazie

Další tradicí FFka jsou přednášky Františky Vrbenské, která bude v letošním roce přednášek o dracích a nočních můrách, válkách a nemrtvých bojovnících a alchymistech, kteří pracovali na dvoře Rudolfa II.

Časy k těmto přednáškám nejsou zatím bohužel známy.

Obálka knihy Pragocalypsa. Zdroj: obálka knihy

Obálka knihy Pragocalypsa. Zdroj: obálka knihy

Pragocalypsa

Jednou z novinek Festivalu fantazie je i představení nového románu jednoho z účastníků festivalu. Jan Urban vydal svou první knihu s názvem Pragocalypsa, která se odehrává v Praze v nepříliš vzdálené budoucnosti a …, ale nebude lepší, když se detaily dozvíte přímo od autora?

Datum a čas zatím není znám

Dobytí severního pólu

Návštěvníci FFka budou moci navštívit i jednu z nejlepších a nejznámějších her Divadla Járy Cimrmana v podání Cimrmanbandu. Pokud se tedy budete chtít zasmát i někde jinde než s kamarády, tak máte možnost zasmát se jednomu z nejgeniálnějších stylů humoru v českém podání.

Pátek 4. července od 20:00

MatFFyz Expo

Sérií přednášek ze světa sci-fi a fantasy ozvláštní také přednášky o matematice, fyzice a dalších vědách. Navíc pokud budete mít zájem, můžete si s pořadateli této linie popovídat, nebo je navštívit u jejich stánku. V minulých letech bylo možné si vyzkoušet třeba vrtulníky na dálkové ovládání a spoustu dalších věcí.

Pátek 27. června až neděle 29. června

Festival fantazie 2013: Divadlo Příběh geekův

Hlavní protagonisté na plakátu k divadlu Příběh geekův

Planeta Chotěboř (divadlo!!!)

Divadelní hra, která diváka navádí k tomu, aby zavzpomínal na to, jaké to bylo, když se objevil na Festivalu fantazie poprvé. Jedná se o volné pokračování divadelní hry Příběh geekův, která byl velice úspěšná a to nejen na sci-fi a fantasy festivalech.

V rámci představení budete moci přispět tvůrcům dobrovolným vstupným.

Čtvrtek 3. července od 20:00

Hromadná autogramiáda desítek autorů

Pokud jste fanoušci psané fantastiky, budete mít možnost si nechat podepsat své knihy či památníčky od několika desítek spisovatelů fantastiky najednou. Spisovatelé na vás budou v Chotěboři čekat s propiskami proklatě nízko u země.

Sobota 5. července od 9:00

Filmy na Festivalu Fantazie

Filmům na FFku jsme věnovali celý jeden celý článek, za připomenutí ale stojí, že filmů bude možné navštívit mnohem více, než těch jedenáct, které jsme vám přefiltrovali. Určitě si tedy důkladně prostudujete program a uvidíte, jestli mezi nimi není nějaký ten váš oblíbený.

FOTO: Marcus Wilmes

Marcus Wilmes. Zdroj: Facebook

Zahraniční hosté

O tomto jsme vás v jiných článcích už také informovali, ale protože opakování je matka moudrosti, musíme vám připomenout zahraniční hosty. Na Festival fantazie přijede Gary Jones z Hvězdné brány, Jennifer Spence také z Hvězdné brány a Marcus Wilmes, který je expertem na Honorverse.

S každým z nich proběhne samostatná debata, budete mít možnost se s nimi vyfotit a nechat si potom vaši fotku podepsat, nebo si nechat podepsat nějakou pro vás připravenou fotku.

Na Festivalu fantazie 2014 se toho ale samozřejmě bude dít mnohem a mnohem více, takže sledujte pozorně program, ať vám něco neuteče. Stejně tak jako časy některých pořadů se mohou v průběhu festivalu měnit, proto si dejte pozor, ať díky této změně nepřijdete o něco, na co jste se dlouho těšili.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

12 věcí, které byste si neměli nechat ujít na Festivalu fantazie 2014

Hide picture