×
FANZINE.cz

13 nejlepších filmů s roboty? Zeptali jsme se odborníka na robotiku

FOTO: Nejlepší filmy s roboty
Třináct nejleůpších filmů s tématikou robotů a umělé inteligence pro čtenáře FANZINE.cz vybral odborník na robotiku Daniel Havlíček z Fanuc Czech. Foto: koláž Hany Unzeitigové.

Letos nás v českých kinech pravděpodobně čeká pětice žánrových filmů, v nichž se mají objevit roboti. V červnu se dočkáme již kultovních autobotů z Transformers, ale svou roli by roboti měli mít i v nových X-Menech. Nyní si s námi připomeňte ty nejlepší filmy s roboty a umělou inteligencí!

Přehled těch nejpovedenějších snímků ve filmové historii přinášíme prostřednictvím žebříčku Daniela Havlíčka, experta na robotiku a automatizaci z FANUC Czech.

„Roboti či roboty se ve filmech vyskytují de facto ve třech kategoriích. Buď se jedná o robustní robotické obleky, kráčející dopravní prostředky, nebo o zcela autonomní jednotky, vybavené vlastní inteligencí. Jistě, takové dělení je dosti kostrbaté a ne vždy naplňuje termín robot,“ podotýká na úvod svého výběru Havlíček.

1. Den, kdy se zastavila Země (1951)

Více jak šedesát let starý film s golemovitým Gortem, už dnes působí trochu směšně. Klaatu, vesmírný vyslanec vyspělejší kultury, než je lidská, přistane s kosmickou lodí ve Washingtonu. Provázen robotem Gortem chce přimět lidstvo, aby se zbavilo atomových zbraní, jinak mu hrozí zánik a sebezničení. Místo aby mu lidé naslouchali, střílejí po něm. Gort chce začít dílo zkázy, Klaatu ho však zadrží…

2. Transformers (2007)

Stál sto padesát milionů, v USA vydělal dvojnásobek, nepropadl vyloženě ani u kritiky a z Megan Fox udělal sexbombu, která byla pro kdekoho větší magnet, než samotní roboti.

3. Robot Jox (1989)

Vypráví o soubojích pilotovaných robotů v arénách. Film se vezl na vlně transformeří mánie, přesto obsahoval zajímavou, byť nerozvinutou myšlenku postapokalyptického světa. Svět po atomové katastrofě. Obrovský, nebezpečný stroj budoucnosti má vynést poslední ortel nad osudem Země. Kdo zastaví jeho apokalypsu?

Pokračování na další stránce…

13 nejlepších filmů s roboty? Zeptali jsme se odborníka na robotiku
3.1 (62.86%) 7 hlas[ů]


1 Komentář 13 nejlepších filmů s roboty? Zeptali jsme se odborníka na robotiku

  1. Hodně slabý přehled…Kam se poděly filmy jako ‚Screamers‘ s Peterem Wellerem nebo ‚Saturn 3‘ s Kirkem Douglasem a Harvey Keitelem nebo skvělý ‚A.I.‘? Ocelová pěst je film slabý jak čaj…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..