Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

3. série The Walking Dead překvapuje. Zombíci pohltili 10 milionů diváků

Matouš Márai

Matouš Márai

1. 12. 2012

 

Je tomu dva roky, kdy diváci poprvé spatřili seriál Živí mrtví. V měsíci listopadu sledovanost dosáhla téměř deseti milionů diváků jenom v USA. Podívejte se, jaký byl vývoj úspěšné série.

Ze zástupce šerifa kovbojem v zemi zombíků. Zdroj: AMC

Představte si ráno, kdy se probudíte a neslyšíte nic, jenom ticho. Soused vám nevrtá do zdi, psi neštěkají a auta nejsou slyšet. Bylo by to idylické ráno pro zástupce šerifa Ricka Grimese. Ovšem kdyby se neprobudil do světa, kterému vládnou nemrtví.

The Walking Dead neboli Živí mrtví je postapokalyptický seriál o boji žijících lidí proti hordě zombies. První díl této série byl natočen před dvěma lety, vychází ze stejnojmenného komiksu a hlavního hrdinu Ricka zde ztváril herec Andrew Lincoln. Děj je založen na psychologických profilech přeživších. Otázka, zda zvítězí pud sebezáchovy nad ideou humanity, visí ve vzduchu v již třetí sérii.

Čtěte také: Tvůrci The Walking Dead uvádějí třetí sérii. Objeví se nové postavy

O tom, zda tvůrci budou pokračovat, již není pochyb. Sledovanost třetí série dosáhla v polovině měsíce devíti a půl milionu diváků jenom v USA. To je o 300 000 více než v měsíci minulém. Živí mrtví se tak sledovaností rovnají například CSI kriminálkám nebo sitcomu Dva a půl chlapa.

Úspěch je však ještě mnohem větší. Výše jmenované jsou vysílány na běžném komerčním kanálu, zatímco Živí mrtví jsou záležitostí placené kabelovky. Můžeme ho tak srovnávat například s poslední řadou Dextera, která dosáhla pouhých třech milionů.

Živí mrtví (Walking Dead, The)

Horor / Thriller / Drama
USA, 2010, 29×45 min

Režie: Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Michelle Maxwell MacLaren, Gwyneth Horder-Payton, Johan Renck, Guy Ferland, Lew Temple
Hrají: Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Steven Yeun, Jeffrey DeMunn, Chandler Riggs, Michael Rooker, Emma Bell, Norman Reedus, David Morrissey, Lennie James, Noah Emmerich, Michael L. Covington

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

3. série The Walking Dead překvapuje. Zombíci pohltili 10 milionů diváků

Hide picture