Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 důvodů, proč navštívit Světovou válku Z. Zombie apokalypsa neomrzí

Jan Neuman

Jan Neuman

26. 6. 2013

svetova-valka-z-prioritaSvětová válka Z od Marca Fostera je další počin plný zombíků. Jestli se ptáte, zda má cenu na tohle ohrané téma vůbec chodit, my vám odpovíme. Ano, zcela určitě. Proč si to myslíme, se dozvíte na dalších řádcích.

1. Jsou tam zombie

Sice to nevypadá na nějaký skvělý důvod, proč na takový film jít, přece jen zombie filmů bylo v poslední době opravdu hodně; a všechny jsou vlastně na jedno brdo. Ale co když Světová válka Z není?

Film neřeší klasickou zombie apokalypsu, kde se na nějakém náhodném místě sejde různorodá skupinka lidí a bojuje o přežití. Ne, film pojednává o začínající válce mezi lidmi a mrtvými. Lidé se apokalypsu teprve snaží zastavit a něčeho takového věru v tomto žánru moc nebylo.

2. Skvělá kniha jako předloha

Světová válka Z je točena podle stejnojmenné knihy od spisovatele Maxe Brookse a je sama o sobě velice dobře hodnocena. Je totiž psána formou rozhovorů s lidmi, kteří válku se zombie zažili. A film by si měl tuto atmosféru zachovat alespoň v tom smyslu, že hlavní hrdina se nejprve snaží zachránit svou rodinu a teprve potom se vydává zjistit, odkud se hnijící hordy berou a jak je zastavit.

video
play-sharp-fill

3. Kvalitní režisér a scenárista

Film režíruje německo-švýcarský režisér Marc Forster, který je zodpovědný za bondovku Quantum of Solace, která rozdělila fanoušky bondovek na dva tábory. Tedy na ty, kteří jsou pro původní bondovky, a těm, kteří jsou otevřeni změnám, se samozřejmě film velice líbil.

Scénář k filmu napsal Matthew Michael Carnahan, který psal scénář například pro film Hrdinové a zbabělci a Království. V obou případech se jedná o filmy s vojenskou tematikou, v prvním případě navíc doplněný i o citové vztahy, které by mu měly pomoci vytvořit tu správnou atmosféru mezi hlavním hrdinou a jeho rodinou.

4. Výborná hodnocení

Filmoví kritikové a další lidé z filmové branže dávají Světové válce Z poměrně vysoká hodnocení a celkově ji hodnotí kladně. A pokud těmhle pisálkům (včetně nás) nevěříte a raději si uděláte názor sami, považujte to za další důvod.

world-war-z

5. Je tam Brad Pitt

Že to je dobrá zpráva spíše pro jemnější a sličnější část populace? To jest chyba lávky, neboť jak se vyjádřil hollywoodský reportér Todd McCarthy, „Brad Pitt předvádí skvělý výkon ve strhující podívané o nastávající zombie apokalypse.“

world-war-z-trailer

Čili jásat mohou jak ženy, tak i muži. Závěrem je nutno říci, že jsou již v plánu další díly Světové války Z. Jak se povedou je zatím ve hvězdách. Nezbývá než dodat, že premiéra pro Českou republiku bude 27. června 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 důvodů, proč navštívit Světovou válku Z. Zombie apokalypsa neomrzí

Hide picture