×
FANZINE.cz

5. série Hry o trůny: Scéna s nahou herečkou přišla štáb na 4 miliony

FOTO: Koláž - Hra o trůny
Která kráska se svlékne tentokrát? Koláž: Vendula Kadlecová

Jestli si nějaký seriál může dovolit zadlužení, je to bezpochyby Hra o trůny. Nebo v to aspoň musí doufat její tvůrci, kteří za legendární nahou scénu 5. série zaplatili desítky tisíc dolarů.

Která kráska se svlékne tentokrát? Koláž: Vendula Kadlecová

Jde totiž o jeden z klíčových okamžiků, které diváky přitáhnou opět k obrazovkám. V knižní předloze George R.R. Martina se jedná o potupné ostříhání a oholení Cersei Lannisterové (Lena Headey), která je pak nahá donucena kráčet uličkou hanby (v originále Walk of shame), zatímco okolo stojící lidé hlasitě skandují. Natočená scéna údajně nemá být až tak otevřená (Lena Headey například nebude úplně holohlavá), přesto přišla filmaře na pěkný balík peněz.

Byli totiž nuceni zabezpečit přes dvě stě členů ochranky, vyplatit majitele všech obchodů v dané lokalitě a zajistit, aby všichni komparzisté podepsali závaznou smlouvu o mlčenlivosti a zákazu nahrávání. V případě porušení by každého nešťastníka mohla čekat pokuta ve výši až čtvrt milionu dolarů, což je shodou okolností přibližná hodnota celé nahé scény. Ta se natáčela celé čtyři dny a za každý z nich musel seriálový štáb zaplatit 50 000 dolarů, tedy v přepočtu jeden milion korun.

Další zádrhel ovšem přišel ve chvíli, kdy členové štábu zjistili, že ačkoli se má scéna částečně natáčet i v kostele, ne všichni duchovní budou takovému znesvěcení zrovna nakloněni. Nakonec se dohodli na kompromisu a naprostou nahotu Leny Headey si ponechají až do studia, kde prostředí kostela vytvoří uměle.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..