Menu
FANZINE.cz
Komiks

5 skvělých komiksů, které jsou na internetu zdarma

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

7. 10. 2017

Komiksy nejsou zrovna levná záležitost, měl-li by je člověk kupovat. Ale protože se najdou i webkomiksy, které autoři vydávají přes internet přístupné všem a zdarma, existují i alternativy. Přinášíme přehled pěti, které byste si neměli nechat ujít.

FreakAngels

Hned na začátek bomba. Post-apokalyptický příběh z pera autora Transmetropolitanu Warrena Ellise ztvárněný Paulem Duffieldem. Trocha promíchání Anglie, tucet velice podivných dětí, nějaký ten konec světa, steampunk. Co víc si přát? Snad jen aby to vytvořil šílenec jako Ellis. Stalo se. Jásejte. (nutnost rozumět anglicky)

Dumbing of Age

David Willis se vrací na Zemi, tak jak ji známe. Což znamená, že sleduje příběhy z vysoké, plné pitomců, tupců, hlupáků, mladistvě rozjařených, ale hlavně plné bezedného humoru. Chcete-li se pobavit u snahy teenagerů o v podstatě cokoli (včetně klasických tanagerských zápletek), sáhněte po Dumbing of Age. (nutnost rozumět anglicky)

Zombík

Zombíci to nemají v dnešním světě lehké. Je těžké najít práci, manželky remcají nad zombickými zlozvyky, domácí mazlíčci vám nevydrží moc dlouho. A ani ve volbách to nakonec nevyhrajete. Zkuste humorné stripy od Ondřeje Frencla třeba právě na Fanzine.cz.

Roboťáci

Strip, který vychází nově na FactoryAutomation.cz, je sice na začátku, ale jistě se vyplatí ho sledovat. Proč? Protože Ondřej Frencl. Tudíž se dá očekávat kvalita srovnatelná se Zombíkem, jen z prostředí průmyslové automatizace. A navíc, kdy máte možnost sledovat stripy od opravdu prvního čísla?

Sausmrd

Český fantasy webkomiks Marka Kulhavého se sice nyní na chvilku zasekl, ale údajně plánuje rozjezd ve velkém. Co od Sausmrdu čekat? Fantasy mrdu. Roztodivné postavy, podivné příhody, fantasy bitky, putování a humor. Hlavně také vzhledem k zaměření rozsáhlý epický příběh. Jak to je… jo! Epic one?

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

5 skvělých komiksů, které jsou na internetu zdarma

Hide picture