Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 zajímavostí o filmu Spider-Man: Tobey Maguire se musel stát jogínem

Redakce

Redakce

8. 7. 2012

FOTO: Spider-manPavoučí muž patří mezi nejznámější superhrdiny a první filmové zpracování jeho příběhu mezi nejpovedenější komiksové snímky. Věděli jste, že Spider-Mana mohl hrát i Leonardo DiCaprio?

FOTO: Spider-man

Spider-Man patří mezi nejoblíbenější komiksové hrdiny. Zdroj: distributor filmu

Postava Spider-Mana patří ke komiksové stáji Marvel, jejíž elita se letos objevila v hitu Avengers. Spider-Man mezi nimi sice chyběl, mrzet ho to ale nemusí, neboť má svůj vlastní film, v pořadí již čtvrtý. V novince The Amazing Spider-Man ale neuvidíme dvojku Tobey Maguire a Kirsten Dunst, ani režisér Sam Raimi nezůstal. Ve čtyřce, která jde právě do kin, ho nahradí Marc Webb. Pavoučí kostým oblékne Andrew Garfield.

1. Komiksový maniak

Jedním z důvodů, proč byl jako režisér snímku zvolen Sam Raimi, byl fakt, že je v soukromém životě nadšeným sběratelem komiksů. Jeho sbírka čítá více než 25 tisíc výtisků.

2. Drsná příprava

Doba před natáčením byla pro hlavní herce velmi náročná, neboť se museli podrobit těžkému fyzickému tréninku. Tobey Maguire cvičil jógu, měl i instruktora gymnastiky, skákal na trampolíně, trénoval údery, jezdil na kole a běhal. Příprava s koordinátorem kaskadérů začala tak, že ho kaskadér vytáhl čtyřicet metrů vysoko a vyzval ho, aby mu věřil, že ho zachytí ještě před dopadem na zem. A Maguire skočil.

3. Stažená upoutávka

V prvním traileru chytal Spider-Man lupiče pomocí pavoučí sítě natažené mezi budovami World Trade Centra. Trailer byl po neštěstí z 11. září 2001 stažen z kin.

4. DiCaprio jako Spider-Man

James Franco, který ve filmu hraje Harryho Osborna, usiloval původně o roli samotného Petera Parkera. Pro tu byl zvažován také Leonardo DiCaprio. Postava hlavního padoucha byla zase nabídnuta Johnu Malkovichovi a Nicolasi Cageovi. Až když oba postupně odmítli, došla řada na Willema Dafoea, který o roli Green Goblina velmi usiloval.

FOTO: Spider-Man

James Franco chtěl hrát Petera Parkera, skončil ale jako Harry Osborn.

5. Chytač táců

Ve scéně, v níž Peter Parker zachytí padající tác s obědem, nebyly použity žádné počítačové triky. Tobey Maguire měl pouze na ruce lepkavou substanci, aby mu tác nespadl. Samotné chycení oběda už ale záviselo na něm a po mnoha pokusech se mu to nakonec skutečně povedlo.

Spider-Man  (Spider-Man)

Akční / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2002, 121 min

Režie: Sam Raimi
Hrají: Tobey Maguire, Willem Dafoe, Kirsten Dunst, James Franco, Cliff Robertson, Rosemary Harris, J. K. Simmons, Joe Manganiello, Bill Nunn, Jack Betts, Stanley Anderson, Michael Papajohn, Ted Raimi, Bruce Campbell, Elizabeth Banks a další

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Spider-Man: Tobey Maguire se musel stát jogínem

Hide picture