×
FANZINE.cz

Spider-Man spřádá další pavučinku. Premiéru má již v červenci

plakát Spider-ManRedakce FANZINE.cz vám přináší shrnutí všeho kolem blížícího se blockbusteru letošního léta. The Amazing Spider-Man zavítá do našich kin už příští měsíc.

video

Filmový průmysl a jeho diváci už Spider-Mana znají velmi dobře. Před několika lety natočil režisér Sam Raimi trilogii o pavoučím hrdinovi. Dalším, kdo se rozhodl zfilmovat příběh Petera Parkera, je Marc Webb. Uspěje režisér romantické komedie 500 dní se Summer v dalším marvelovském celovečeráku?

Nepřehlédněte: Trailer The Amazing Spider-Man. Peter bojuje proti přerostlé ještěrce

Samotný příběh se bude točit z velké části kolem Peterovi přeměny. Dozvíme se také hodně o minulosti našeho hrdiny i jeho rodičů. Na scéně opět nebude chybět společnost Oscorp, která stojí jako vždy v pozadí všech hrozeb. Objeví se známé, ale i nové postavy. Strýček Ben s tetičkou May, u kterých Peter žije, jsou tradičními nosnými pilíři celého děje a rozhodně nesmějí chybět. Kdo ovšem chybět bude, je Mary Jane Watsonová. Hrdinovu lásku tentokrát zastoupí Gwen Stacyová, kterou fanoušci komiksové předlohy určitě znají.

video

Role Petera Parkera se zhostil Andrew Garfield, který se nedávno blýskl ve snímku The Social Network. Z dalších možných kandidátů, mezi kterými byl třeba i Josh Hutcherson (Hunger Games), by se jistojistě nikdo nehodil na roli hrdiny s plným zásobníkem ironických hlášek tak, jako právě Andrew.

Čtěte také: RECENZE: Komiks Amazing Spider-Man. Peter odhaluje Hříchy minulosti

Krásnou partnerkou mu nebude zrzka Mary Jane, ale blondýnka Gwen Spacyová. Dcera kapitána newyorkské policie, který nemá hrdinu příliš v lásce. Zosobněním půvabné dívky je herečka Emma Stone, kterou jste mohli nedávno vidět v oscarovém snímku Černobílý svět.

video

V předchozích snímcích jsme se setkali s celou varietou antihrdinů. Ve Webbově verzi se objeví  jednoruký Dr. Curt Connors, který má své druhé mnohem zelenější a agresivnější. Roli záporáka Lizarda hraje Rhys Ifans.

I přes tento podrobný výčet stále zbývá mnoho neodtajeného. Na to si ale musíme počkat do 12. července, kdy Spidey zavítá i do našich kin. A bude jen na vás, jestli s ním prolétnete ulice New Yorku trojrozměrně. Dejte si ale pozor. Závrať s popcornem v ruce není příjemný zažítek.

The Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-fi
USA, 2012

Režie: Marc Webb
Hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Sally Field, Martin Sheen, Denis Leary, C. Thomas Howell, Chris Zylka, Stan Lee

Premiéra v ČR: 12. července 2012Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..