Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Spider-Man spřádá další pavučinku. Premiéru má již v červenci

Dan Lechmann

Dan Lechmann

24. 6. 2012

plakát Spider-ManRedakce FANZINE.cz vám přináší shrnutí všeho kolem blížícího se blockbusteru letošního léta. The Amazing Spider-Man zavítá do našich kin už příští měsíc.

video
play-sharp-fill

Filmový průmysl a jeho diváci už Spider-Mana znají velmi dobře. Před několika lety natočil režisér Sam Raimi trilogii o pavoučím hrdinovi. Dalším, kdo se rozhodl zfilmovat příběh Petera Parkera, je Marc Webb. Uspěje režisér romantické komedie 500 dní se Summer v dalším marvelovském celovečeráku?

Nepřehlédněte: Trailer The Amazing Spider-Man. Peter bojuje proti přerostlé ještěrce

Samotný příběh se bude točit z velké části kolem Peterovi přeměny. Dozvíme se také hodně o minulosti našeho hrdiny i jeho rodičů. Na scéně opět nebude chybět společnost Oscorp, která stojí jako vždy v pozadí všech hrozeb. Objeví se známé, ale i nové postavy. Strýček Ben s tetičkou May, u kterých Peter žije, jsou tradičními nosnými pilíři celého děje a rozhodně nesmějí chybět. Kdo ovšem chybět bude, je Mary Jane Watsonová. Hrdinovu lásku tentokrát zastoupí Gwen Stacyová, kterou fanoušci komiksové předlohy určitě znají.

video
play-sharp-fill

Role Petera Parkera se zhostil Andrew Garfield, který se nedávno blýskl ve snímku The Social Network. Z dalších možných kandidátů, mezi kterými byl třeba i Josh Hutcherson (Hunger Games), by se jistojistě nikdo nehodil na roli hrdiny s plným zásobníkem ironických hlášek tak, jako právě Andrew.

Čtěte také: RECENZE: Komiks Amazing Spider-Man. Peter odhaluje Hříchy minulosti

Krásnou partnerkou mu nebude zrzka Mary Jane, ale blondýnka Gwen Spacyová. Dcera kapitána newyorkské policie, který nemá hrdinu příliš v lásce. Zosobněním půvabné dívky je herečka Emma Stone, kterou jste mohli nedávno vidět v oscarovém snímku Černobílý svět.

video
play-sharp-fill

V předchozích snímcích jsme se setkali s celou varietou antihrdinů. Ve Webbově verzi se objeví  jednoruký Dr. Curt Connors, který má své druhé mnohem zelenější a agresivnější. Roli záporáka Lizarda hraje Rhys Ifans.

I přes tento podrobný výčet stále zbývá mnoho neodtajeného. Na to si ale musíme počkat do 12. července, kdy Spidey zavítá i do našich kin. A bude jen na vás, jestli s ním prolétnete ulice New Yorku trojrozměrně. Dejte si ale pozor. Závrať s popcornem v ruce není příjemný zažítek.

The Amazing Spider-Man

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-fi
USA, 2012

Režie: Marc Webb
Hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Sally Field, Martin Sheen, Denis Leary, C. Thomas Howell, Chris Zylka, Stan Lee

Premiéra v ČR: 12. července 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Spider-Man spřádá další pavučinku. Premiéru má již v červenci

Hide picture