Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 zajímavostí o filmu Temný rytíř: Christian Bale měl ukázat bradavky

Redakce

Redakce

24. 7. 2012

FOTO: Batman, The Dark Knight RisesThriller podle komiksové předlohy, který posunul žánrové hranice – to je Temný rytíř. Věděli jste, že Heath Ledger se kvůli roli Jokera zavřel na měsíc do hotelového pokoje?

FOTO: Batman, The Dark Knight Rises

Nolanův Batman se chystá na závěrečnou bitvu. Zdroj: distributor filmu

Film Christophera Nolana o hrdinovi DC komiksů je pokračováním snímku Batman začíná. Oproti prvnímu dílu přidal Nolan na temnosti a vedle skvělého Christiana Balea postavil doslova perfektního Heatha Ledgera. Vznikla tak výborná kombinace, která trhala rekordy v návštěvnosti a potěšila fanoušky všeho druhu. V současnosti vstupuje do kin závěrečný díl trilogie s názvem Temný rytíř povstal.

1. Autentičnost za každou cenu

Christopher Nolan se snažil používat digitální triky co nejméně, a tak ve vrcholné akční scéně skutečně nechal převrátit obří kamion, stejně jako nechal vyhodit do vzduchu existující budovu v Chicagu.

2. Joker jako jasná volba

Před obsazením Heatha Ledgera se o roli Jokera zajímali Lachy Hulme, Paul Bettany, Adrien Brody a dokonce i Robin Williams. Mluvilo se také o původním představiteli šíleného zabijáka Jacku Nicholsonovi, který přiznal, že kdyby dostal nabídku, přijal by ji. Christopher Nolan se však nechal slyšet, že pro něj byl jedinou volbou na postavu Jokera vždy právě Ledger.

3. Bradavky vpřed

Mezi připravenými kostýmy pro roli Batmana se objevil i jeden s bradavkami. Christian Bale ale okamžitě poznal, že se jedná o žert. Šlo nejspíše o narážku na film Batman a Robin, v němž nosil netopýří muž právě kostým s vymodelovanými bradavkami.

4. Svědomitá příprava

Jako přípravu na svou roli zvolil Heath Ledger měsíční pobyt v hotelovém pokoji, během kterého se s nikým nestýkal. Pomocí komiksů se snažil zachytit Jokerův charakter a psychologii, nejsložitější pro něj ale byla práce s hlasem. Některé zahraniční deníky uvádějí, že právě tato příprava na depresivní postavu byla důvodem, proč začal brát tolik léků proti depresím, jimiž se bohužel v roce 2008 předávkoval.

FOTO: Joker

Ledgerův Joker je nejvýraznější postavou Temného rytíře.

5. Noviny z Gothamu

Jako propagaci pro svůj film nechal Nolan na Den díkůvzdání vytisknout tzv. Gotham Times. Noviny obsahovaly články o Batmanově záchraně rodiny, propozice a kurzy v Gotham National Bank, předpověď počasí pro Gotham a nábor členů do gothamské policie.

Temný rytíř  (The Dark Knight)

Akční / Thriller / Krimi / Drama
USA / Velká Británie, 2008, 152 min

Režie: Christopher Nolan
Hrají: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Anthony Michael Hall, Michael Jai White, Chin Han, William Fichtner a další

Ohodnoťte tento článek:
4,8
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Temný rytíř: Christian Bale měl ukázat bradavky

Hide picture