Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 zajímavostí o filmu Total Recall: Phillip K. Dick se obrací v hrobě

Redakce

Redakce

19. 8. 2012

PLAKÁT: Total Recall

Dnes již klasický snímek z roku 1990 s nepřekonatelným Arnoldem Schwarzeneggerem Total Recall se dočkal svého remaku. Věděli jste však o původním filmu opravdu vše?

PLAKÁT: Total Recall

Total Recall. Zdroj: Magic Box

Nový Total Recall je na světě! My se nicméně ohlédneme do minulosti a zmíníme pět zajímavostí, které jste nejspíš o staré klasice, kterou režíroval Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota), ani netušili.

1. Patrick Swayze v hlavní roli

Film byl původně natáčen s Patrickem Swayzem jakožto představitelem ústřední postavy. Společnost Dino De Laurentiis však následně zkrachovala a natáčení bylo ukončeno. Poté se do situace vložil Arnold Schwarzenegger se společností Carloco a společně natáčení obnovili.

2. Otrávený štáb

Během natáčení se stalo něco vcelku nečekaného. Celý štáb se otrávil jídlem! Unikl jen železný Arnold. Tentokrát v tom roli nehrál testosteron a jeho ocelové svaly, ale osobní kuchař, který vařil jen a jen pro něj.

3. Film podle povídky

Příběh byl odvozen z povídky Phillipa K. Dicka, kterou napsal v roce 1974. Nicméně výsledná podobnost není ani zdaleka přesná a film se v mnoha ohledech od povídky liší. Podle mnohých by slavný spisovatel při pohledu na akční jízdu s nadupaným svalovcem v hlavní roli určitě radost neměl.

4. Douglas Quail

Takto se původně měla jmenovat hlavní postava. Nicméně jméno bylo změněno na Quaid. Je možné, že to bylo učiněno kvůli tehdejšímu viceprezidentovi, který se jmenoval Dan Quayle. Štáb to ale popřel.

FOTO: Total Recall (2012)

Takhle vypadá Total Recall v roce 2012

5. Rok 2084

Kdo viděl film v televizi či v kině a nikdy nedržel v ruce originální VHS, tak ani neví, v jakém roce se děj přesně odehrával. V celém filmu totiž tento rok není specifikován. Uváděn jen pouze na obalech VHS – jednalo se o rok 2084.

Total Recall

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
USA, 1990, 113 min

Režie: Paul Verhoeven
Hrají: Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin, Sharon Stone

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Total Recall: Phillip K. Dick se obrací v hrobě

Hide picture