Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

9 drsňaček, které se hodí mít vedle sebe během zombie apokalypsy

Olga Buriánková

Olga Buriánková

30. 10. 2012

Když se někdo snaží přežít útok armády zombie, potřebuje k tomu pořádný tým. Samozřejmě v něm nesmí chybět chlapi jako Ash z Evil Dead nebo Rick z The Walking Dead. Ale nelze zapomínat ani na správné holky, které umí nakopat nemrtvé zadky stejně účinně.

Umí to s chladnými i střelnými zbraněmi. Kdo by ji nechtěl po svém boku? Zdroj: distributor filmu

Filmy, PC hry i komiksy jsou plné žen, jež dokáží udržet naživu sebe i své přátele v boji s armádou nemrtvých všude kolem. Žádný tým vhodný k přežití při podobném masakru by nebyl kompletní bez několika takových divoženek.

Čtěte také: Přinášíme 10 příběhů o největších válkách světa science fiction

Blíží se přelom 31. října a 1. listopadu, pro jiné je důležité datum 2. listopadu. Ať již očekávají Halloween či Samhain nebo Svátek všech zemřelých, blíží se noc, kdy se budou světy živých a mrtvých prolínat. Dokonce by se mohly projevit i jejich příchodem. Podívejte se na devět žen, které je v podobných chvílích dobré mít nablízku.

Alice (Resident Evil)

Mladá žena je hrdinkou herní a filmové série i jejích komiksových a knižních adaptací. Dokáže střílet z jakékoli zbraně a je dost dobrá s čepelí. Masakruje zombíky, kteří se vyklubali ze zaměstnanců společnosti Umbrella Corporation poté, co se jim vymkl z rukou nebezpečný virus. Se svým týmem likviduje nemrtvé a snaží se virus zastavit, než pronikne na povrch Země. Následně se snaží přijít na to, proč k celé katastrofě došlo a kdo za ni může. Pátrá po tom, co po ní vlastně viníci chtějí, a snaží se jim uniknout a zvítězit nad nimi.

Dáma ostrá stejně jako katana, jíž se umí ohánět. Pro boj se zombíky ideální.,

Michonne (The Walking Dead)

Tahle Afroameričanka je jedním z nejdrsnějších charakterů tohoto seriálu i komiksu. Michonne žije podle svého kodexu pravidel. Je ozbrojená katanou, jež se jí ve světě s nedostatkem kulek hodí. Na řetězech si vodí párek zombiích mazlíčků. Svého expřítele Mikea a jeho nejlepšího kamaráda Terryho, kteří se nakazili při její záchraně. Kvůli bezpečnosti mají useknuté čelisti a ruce. Dívka doufá, že si vzpomenou, kým bývali. V tom případě pak asi příliš nadšení nebudou.

Alicia (House of the Dead)

Film založený na populární sérii videoher byl sice hrozný, ale jedním z malých světlých okamžiků je právě postava Alicie. Po příjezdu party teenagerů na opuštěný ostrov se rozpoutalo hotové peklo. Dívka v této situaci prokázala své schopnosti přežít. Kapitán lodi, která je na místo vzala, je blázen do zbraní. Tahle skutečnost jim dost pomůže. Alicia zvládne likvidovat nemrtvé a zároveň z nich dělat ohňostroj. To vůbec není špatné.

Ana Clark (Úsvit mrtvých)

Zdravotní sestřička Ana je svědkem propuknutí zombie apokalypsy. Poté, co se její manžel změní, připojuje se ke skupině přeživších, kteří se skrývají v jednom z wisconsinských obchoďáků. Musejí se nejen bránit útokům nemrtvým bažících po jejich krvi a mase, ale i vyrovnat se s hroutícími se vztahy mezi sebou. Každý tým potřebuje někoho s lékařským tréninkem. Navíc Ana je silná a tvrdohlavá, takže by se právě ona mohla stát jejich morální oporou.

Pro někoho možná extrém, ale vidět tuhle ženskou v akci stojí za to

Cherry Darling (Planet Terror)

Druhým filmem z projektu Grindhouse je Rodriguezova Planet Terror. Jeho zápletka se opět točí kolem proměny v zombie nestvůry. Překvapivě se tím největším nakopávačem zadků stane beznohá go-go tanečnice Cherry Darlingová. Ztratila svou nohu hned zkraje příběhu po jednom útoku vraždících oblud. Zanedlouho se vyzbrojí protetickou mini pistolkou namísto nohy. Je vlastně obdobou Ashovy paže z řetězové pily, ale suprovější.

Buffy (Buffy, přemožitelka upírů)

Nejenže sličná středoškolačka Buffy musí bojovat se zástupy upírů, démonů a vládních spiknutí. Čas od času musí vyřídit i nějaké ty rozpadající se zombíky. Její perfektní znalosti krvesajů a dalších pekelných monster doplňují i mnohé bojové schopnostmi. Super síla, rychlost nebo vůdcovské schopnosti přispívají k tomu, že je tím, koho chcete kolem sebe, když se svět zcvokne.

Jill Valentine (Resident Evil)

Je jedním z hlavních hrdinů hry – první Resident Evil a třetí díl Resident Evil 3: Nemesis – i filmu – druhý díl Resident Evil 2: Apokalypsa. Byla v prvním týmu, poslaném, aby vyšetřil vzplanutí zombií epidemie. Je smrtelně přesná a má víc zkušeností s bojem než kdokoli, kdo se k jejich likvidaci nachomýtne. V Racoon City patří k alfa týmu speciálních jednotek, dříve byla členem Delta Force.

Nejen svaly jsou potřebné k přežití. Wichita se svým důvtipem je jasným důkazem

Wichita (Zombieland)

Wichita jako největší nakopávačka zombiích zadků, se svou malou sestrou v závěsu, zpočátku nevypadala. Co však postrádala v bojových schopnostech, vynahradila důvtipem a lstivostí. Neustále dokázala klamat zakoukaného Columba i jeho parťáka Tallahassee. Využívala svých dovedností, aby dokázala pomoci přežít nejen sobě, ale i své malé sestřičce. Nakonec ale zjistí, že jejich přežití závisí více na spolupráci, než na přechytračení konkurenční party přeživších.

Elizabeth Bennet (Pýcha, předsudek a zombie)

V téhle zombie adaptaci literární klasiky Jane Austenové je Elizabeth přebornicí kung-fu odmala trénovaná v boji s nemrtvými. Její život je v souladu s předlohou podřízen snahou vdát se za bohatého a dobře postaveného muže. Oproti ní je v knize zcela nezanedbatelná linie boje celé rodiny hlavní hrdinky se zombie útočníky. Je až překvapivé, jak lehce se klasika světové literatury dá přepracovat v současný katastrofický horor.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

9 drsňaček, které se hodí mít vedle sebe během zombie apokalypsy

Hide picture