Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

9 tipů z programu PragoFFestu 2014: Hra o trůny nebo Minecraft

Jan Neuman

Jan Neuman

27. 1. 2014

Už tento čtvrtek, 30. ledna, začne v Modré škole na pražských Hájích již pátý ročník festivalu her a fantastiky s názvem PragoFFest. Připravili jsme pro čtenáře FANZINE.cz 9 tipů z letošního programu, který jinak čítá několik set pořadů.

Premiéra akčního filmu Requel

Jedná se o postapokaliptický film, ve kterém skončila třetí světová válka a nový svět a jeho kultura se začíná stavět na videohrách. Dva hlavní klany se střetnou v boji o legendární artefakt a jak to všechno dopadne budete moci vidět ve čtvrtek 30. ledna ve 21:00. Po skončení filmu, tedy ve 23:00 budete mít možnost se na besedě s tvůrci zeptat na vše, co vás bude zajímat.

MatFyz Expo

V rámci programu FutureConu budete mít možnost navštívit dva stánky se zaměřením SciFyzika a Expozice informatika, kde se jistě dozvíte spoustu zajímavých věcí. Můžete si připravit otázky, nebo třeba jen poslouchat na co se budou ptát jiní.

Rebel Legion

Na PragoFFest zavítá i charitativní kostýmová organizace se zaměřením na Star Wars. Můžete se přijít podívat na jejich přednášky o kostýmech, které proběhnou v sobotu 1. února ve 12:00 a 17:00 hod. Mimo to budou mít Rebel Legion i svůj vlastní stánek a budete je moci potkávat i na chodbách v jejich kostýmech.

Český Craftcon

Jedná se o festival s tématikou Minecraftu a YouTube. V rámci něj budete mít možnost setkat se s celou řadou známých letsplayerů, youtuberů a vloggerů, kteří budou mít své vlastní přednášky a autogramiády.

Informace o PragoFFestu
Datum: čtvrtek 30. ledna – neděle 2. února
Místo: Modrá škola (Kupeckého 576, Praha 11 – Háje)
Vstupenky: od 80 korun
Sledujte také: speciál FANZINE.cz k příležitosti PragoFFestu 2014

LegendCon

Akce věnovaná hernímu fenoménu posledních hlet League of Legend připravila program plný amatérských i profesionálních turnajů. Jako další bude možné navštívit besedy i přednášky věnované stejnojmenné hře a jejím hráčům.

ThroneCon

Seriál a knihy ze série Her o trůny jsou snad čím dál tím více populární a na celém PragoFFestu můžete navštěvovat přednášky, ve kterých se dozvíte mnoho zajímavosti jako o seriálu, tak o knihách, mytologii a tak podobně.

Bibliobus Oskar

Poprvé na PragoFFestu bude před dějiště festivalu přistavena pojízdná knihovna. Jedná se o literární program, který spolupracuje s Městskou knihovnou a nakladatelstvím Albatros.

BritCon

Po roční pauze se na PrafoFFest vrací linie věnovaná britské kultuře a zejména seriálům Doctor Who, Merlin, Červený trpaslík nebo Sherlock Holmes. Právě Doctor Who zažívá v poslední době zlaté časy, neboť nedávno bylo jeho 50. výročí, vyšel vánoční speciál a všichni fanoušci seriálu s napětím očekávají díl s novým Doctorem v podobě Petra Capaldiho.

Přednášky Petra Macha a Vítězslava Kremlíka

V neděli 2. února v 11:00 bude Vítězslav Kremlík hovořit o globálním oteplování a od 10:00 bude Petr Mach hovořit o budoucnosti české ekonomiky. Petr Mach je předsedou Strany svobodných občanů a Vítězslav Kremlík se na svém internetovém blogu věnuje novinářským kachnám a uvádí je na pravou míru.

Toto však není zdaleka všechno, na co byste se měli těšit na PragoFFestu 2014. Takže si pořádně prohlédněte program, ať nepromeškáte něco zajímavého. Program je dostupný na internetových stránkách PragoFFestu.

A pokud vás v programu zrovna nic nezaujme, navštivte třeba deskohernu, nebo počítačové hry, či konzolovky, kterých bude nepřeberné množství.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

9 tipů z programu PragoFFestu 2014: Hra o trůny nebo Minecraft

Hide picture