Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Abraham Lincoln bude lovec upírů. Název hororu rozesmál i herce

Redakce

Redakce

9. 7. 2012

Dominic Cooper - Abraham LincolnHerci Dominic Cooper, Rufus Sewell a herečka Mary Elizabeth Winstead prozradili, jak probíhalo natáčení netradičního filmu o Abrahamu Lincolnovi. Jak na ně působil prapodivný název a jak se jejich postavy rozcházejí se scénářem?

Dominic Cooper - Abraham Lincoln

S učiteli upírobijectví neradno žertovat. Zdroj: distributor filmu

Jaký podíl na budoucím úspěchu knihy nebo filmu může mít už samotný název, nad tím netřeba spekulovat. V názvu je prvotní reklamní kouzlo svádění potenciálních čtenářů či diváků. Jeden typ této magie, který běžně používají producenti pornofilmů ve snímcích jako The Whore of the Rings, A Clockwork Orgy nebo Missionary Position: Impossible, teď objevili hororoví nadšenci, fanoušci takzvaných mashupů (splácanin).

Podívejte se na trailer k filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů

Uvidíte-li v jedné větě jméno amerického prezidenta Lincolna a slovo upír, může vás to buď jako již zaběhlého mashup fandu nadchnout, nebo naopak vyděsit, pokud jste například učitel historie. Představitel hlavního záporáka Rufus Sewell říká, že mu tento název spíše navodil úsměv na tváři. Sám sice není až tak fanouškem mashupů, ale dokáže ocenit jakoukoli žánrovku. Navíc když viděl pod filmem podepsaná jména Tima Burtona a Timura Bekmambetova (Noční hlídka, Denní hlídka), jeho zájem o snímek vzrostl.

Jeho postava se však v původní knize neobjevuje. “Bylo pro mě docela zklamáním, když jsem se při listování ve svém Kindlu nenašel,“ uvedl v jednom z rozhovorů. Pro konečné vyznění filmu ale byla jeho postava velkým přínosem.

Adam (Rufus Sewell), the chief of the vampires

Však já ti dám...mě vynechat.

Titul zaujal i Lincolnovu filmovou ženušku Mary Elizabeth Winstead. I přes to, že o hypu okolo této knihy a předchozího počinu jejího autora Setha Grahame-Smithe Pýcha a předsudek a zombies slyšela, nevěděla, co si myslet. Čtení ji však zcela pohltilo a z velmi prapodivuhodného čehosi se pro ni vyklubal skvělý akčně dobrodružný počin.

Finální podoba její postavy se se scénářem příliš nerozcházela. Pro Dominica Coopera bylo však objevování jeho postavy, Lincolnova mentora, postupným procesem. Na rozdíl od režiséra Bekmambetova, který svou vizi postupně modeloval, bylo pro Coopera milým překvapením, jak se v průběhu natáčení jeho postava vyvíjela.

Teď už jen zbývá počkat si, jak se tento mashup film uchytí a zdali ho budou na filmové plátno následovat jeho knižní kolegové jako Android Karenina, Rozum a cit a mořská monstra či Královna Viktorie – lovkyně démonů.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (Abraham Lincoln: Vampire Hunter)

Horor / Thriller / Fantasy
USA, 2012, 105 min

Režie: Timur Bekmambetov
Hrají: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Jimmi Simpson, Erin Wasson, Robin McLeavy, Alan Tudyk, Rufus Sewell, Marton Csokas, Joseph Mawle, Laura Cayouette, John Rothman

Premiéra v ČR: 19. července 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Abraham Lincoln bude lovec upírů. Název hororu rozesmál i herce

Hide picture