Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Abraham Lincoln se chystá vraždit upíry. Bude to masakr

Denisa Marešová

Denisa Marešová

25. 12. 2011

FOTO: Abraham-Lincoln-Vampire-Hunter-2012V Americe se natáčí nový hororový snímek o upírech. Hlavní postavou nebude nikdo jiný než významný americký prezident Abraham Lincoln. Dokážete si ho představit jako zabijáka upíru?

Jeden z tajemných plakátů k filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů, Zdroj: distributor filmu

Film Abraham Lincoln: Lovec upírů ukazuje šestnáctého prezidenta Spojených států amerických v jiném světle. Kromě toho, že se zasadil o zrušení otroctví, běhá Abraham ve volném čase po světě se sekyrou v ruce a zabíjí upíry, kteří mu jako malému zabili matku. On jim následně vyhlásí válku, aby se pomstil (ve skutečnosti Lincolnova matka zemřela na malárii).

Nová upoutávka na Hobita je venku. Ježíšek přichází dříve

Režie se ujal Timur Bekmambetov, jehož můžeme znát například jako režiséra filmu Wanted nebo Noční hlídka. Zajímavostí je, že jedním z producentů se stal i mistr žánru Tim Burton. Hlavního hrdinu Abrahama, prezidenta i lovce upírů, ztvární mladý herec Benjamin Walker.

Hlavní hrdina s režisérem filmu

Dalšími herci, kteří se v tomto hororu objeví, jsou např. Anthony Mackie, Dominic Cooper nebo Mary Elizabeth Winstead (Nezvratný osud 3), která si zahraje manželku samotného Abrahama – Mary Todd Lincoln.

Plakáty k filmu jsou již na světě a vypadají velice atraktivně. Zda bude takový i sám snímek, o tom se budeme moci přesvědčit příští léto.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (Abraham Lincoln: Vampire Hunter)

Horor / Thriller
USA, 2012

Režie: Timur Bekmambetov
Hrají: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Jimmi Simpson, Robin McLeavy

Premiéra v ČR: 19.07.2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Abraham Lincoln se chystá vraždit upíry. Bude to masakr

Hide picture