Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Advik 2014: Japonský festival nabídne LoLcon nebo finále Eurocosplaye

Petr Bělecký

Petr Bělecký

22. 7. 2014

Ten, kdo je fanouškem japonské pop-kultury by měl zbystřit. V Praze se, jako každý rok, odehraje již 9. ročník festivalu Advik, zaměřený na kulturu Země vycházejícího slunce. 

1278945_10151924669963094_1521275915_o

Advik vznikl roku 2006 z iniciativy fanoušků japonských tanečních her, odkud pochází i jeho název. Jde totiž o zkratku z Anime Dance Víkend. Původní drobné setkání fanoušků japonského umění se postupem času proměnilo ve třídenní festival s nabitým programem.

Letošní 9. ročník se odehraje ve dnech 24. až 27. července v pražské Modré škole. A na co všechno se mohou návštěvníci akce těšit?

Pařmenský ráj

Těšit se ale mohou především náruživí pařmeni, nebo pamětníci arkádových automatů.

Pro ty první jsou připraveny nejnovější mašiny od společností Ubisoft či Alienware. Návštěvníci budou mít také možnost si vyzkoušet novinky z herního světa na zbrusu nové platformě Playstation 4. K dispozici budou hry jako Watch Dogs, Wolfenstein, Transformers, nebo nově Last Of Us: Remastered.

Pro ty druhé bude nachystána desítka arkádových strojů z videoherní doby kamenné, které festivalu zapůjčí muzeum arkádových automatů Aréna – Arcadehry.cz.

Na své si přijdou i milovníci karetních a deskových her, pro které je oproti minulému ročníku připraven dvojnásobný prostor. Na Adviku se také budou konat turnaje v konzolových hrách Naruto Shippuden Storm 3, Tekken 6 a Mortal Combat 9.

Anime

Tradičně nesmí chybět ani projekce anime (Claymore, Agent Aika, Please Teacher a další), kterou doplní záplava cosplayů. Letošní Advik je totiž hostitelem finále soutěže Eurocosplay.

Lýhůdkou budou přednášky o anime a Japonsku pro znalce i začátečníky včetně oblíbeného fenoménu šónen-ai, japonské Jrockové hudby a hudebních her či cestování po Asii. Vlastního programu se také dočká získala móda, ať již japonská, lolita, historická či fiktivní (steampunk).

Návštěvníci se také mohou těšit na módní přehlídku, volbu Miss a pochopitelně sobotní ples a galavečer.

FOTO: Advik 2012

Postavy z ecchi Sorano otoshimono na Adviku 2012

Přednášky o Zemi vycházejícího slunce

Staré Japonsko ožije díky přednáškám, živým představením a workshopům, zaměřených na jednotlivé druhy japonské kultury od bojových umění jako Nakagawa Tózan Ryú battójutsu či Bujinkan ninjutsu až po tradiční japonský tanec Nihon Buyó.

Startuje LoLcon

Herní fenomén League of Legends nalézá své útočiště na letošním Adviku, kde proběhne jeho herní festival.

Ve spolupráci s obchodem Real Geek a hernou SkillZone se chystá SkillZone turnaj či kostýmová soutěž. To vše doplní turnaj o 10.000 Kč, turnaje 5v5 a 1v1 proti populárním hráčům, např. Wedrymu a Herdynovi a večerní komentované sledování League Championship Series se slavným hráčem Xnapym.

Brány Adviku a LoLconu se otevřou ve čtvrtek 24. července v 17 hodin a zavřou v neděli 27. července v 17 hodin. Ubytování je zajištěno jak na místě, tak na ubytovnách a vysokoškolských kolejích.

Vstupenky na celý festival lze v předprodeji pořídit za 450 Kč, na místě pak za 500 Kč (1 den 250 Kč). Vstupné bude platit pro oba festivaly zároveň.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Advik 2014: Japonský festival nabídne LoLcon nebo finále Eurocosplaye

Hide picture