Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Alenku v říši divů čeká druhý díl. Scénář je již v přípravě

Jan Chalupa

Jan Chalupa

9. 12. 2012

FOTO:alice-in-wonderlandChystané pokračování Alenky píše autorka scénáře prvního dílu Linda Woolverton. Účast režiséra Tima Burtona zatím nebyla potvrzena.

FOTO:alice-in-wonderland

Alenka se vrátí do říše divů. Zdroj: Walt Disney Pictures

Snímek Alenka v říši divů (2010) sklidil obrovský komerční úspěch. Ten byl způsoben především chytrým marketingovým využitím 3D efektu, který byl v době Avatara na špici diváckého zájmu. I proto není ohlášení druhého pokračování žádným překvapením.

Psaní scénáře bylo opět přiděleno Lindě Woolverton. Ta má kromě první Alenky na svědomí také další trháky z dílny Walta Disneyho (např. Krásku a zvíře nebo Lvího krále). Zatím není jasné, zda se do projektu vrátí hvězdy prvního dílu Mia Wasikowska a Johnny Depp.

Podívejte se, jak vypadá Alenka v říši divů v rukou Salvadora Dalího

První Alenka sklidila rozporuplné reakce, které výstižně shrnula recenzentka TOPZINE.cz Kateřina Mikešová: „Alenka má tu nevýhodu, že se na plátna kin dostala až po veleúspěšném snímku Jamese Camerona – Avataru. Sdílejí totiž spoustu podobných kladů i záporů a bojím se, že všechno, co jsme u Cameronova snímku přehlíželi, protože šlo o první film svého druhu, bude už u Alenky hrát v její neprospěch.“

O ději druhého pokračování dosud nejsou známy žádné konkrétní detaily.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alenku v říši divů čeká druhý díl. Scénář je již v přípravě

Hide picture