Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Amazon se vrhl na produkci filmů. Chystá hned tři sci-fi

Denisa Marešová

Denisa Marešová

27. 12. 2011

Jedna z největších internetových společností Amazon se vrhla i na produkci filmů a již před rokem založila Amazon Studios. Zároveň vyzvala své uživatele ke spolupráci. Jak to všechno pokračuje?

Loga spolupracujících společností, Zdroj: filmofilia.com

Uživatelé měli posílat své scénáře, storyboardy a filmy na stránky Amazonu, aby je členové studia posoudili a případně uzavřeli smlouvu s Warner Bros. Amazon obdržel 6000 skriptů a 600 filmů. Nyní studio oznámilo své tři nové projekty. Překvapením je, že všechny jsou založeny na sci-fi zápletce.

Hollywood zase chystá remaky. Nevyhne se jim Oldboy ani Spider-Man

První projekt povede producentka Denise Di Novi, pracovní název filmu je Touching Blue a jeho scénář napsal Scott Mullen. Skript vypráví příběh ženy, jež má neobvyklou schopnost stopovat lidi pomocí předmětů, kterých se dotkli. Nevýhodou je, že pokaždé, když se jí někdo dotkne, zažívá ukrutnou bolest. Tuto mladou ženu si zavolá FBI na pomoc při hledání sériového vraha.

Soutěž vypsaná pro všechny tvůrčí lidi, Best of 2011

Druhý připravovaný sci-fi film Original Soldiers je animovaný, producentem se stal Bill Gerber. Děj se odehrává roku 2035 a pojednává o dvou postarších vojácích, téměř veteránech, kteří jsou jedinou šancí na záchranu planety před útočnou lodí, která vyřadila z provozu obranné systémy USA.

TOP 5 postapokalyptických filmů. Budoucnost bude temně mizerná

Children of Others je název posledního plánovaného filmu, jehož produkci dostal na starost Edward Saxon (Mlčení jehňátek). Tento scénář napsal Barrington Smith-Seetachit a získal za něj ocenění za nejlepší scénář celého studia.

Děj snímku nám představí ženu, která po zákroku na klinice konečně otěhotněla. Poté ovšem zjistí, že její nenarozené dítě může být prvním krokem k masivní mimozemské invazi, nebo největší nadějí lidí na záchranu.

Tyto sci-fi filmy se do našich kin zřejmě nedostanou, ale rozhodně je zajímavé vědět, že v Americe mohou svůj film prosadit i amatéři.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Amazon se vrhl na produkci filmů. Chystá hned tři sci-fi

Hide picture