Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Hollywood zase chystá remaky. Nevyhne se jim Oldboy ani Spider-Man

Redakce

Redakce

18. 12. 2011

FOTO: Spider-manFilmový průmysl se dnes dá popsat mnoha příslovími. Fantazii se sice meze nekladou, ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Nápadů ubývá a je to znát.

FOTO: Spider-man

Remake Spider-Mana bude mít premiéru v ČR 5. července 2012, Zdroj: distributor filmu

Peníze se musí točit, tak proč neudělat stejný, povedený příběh znovu? Film si už udělal jméno a lidé by mohli být zvědaví, jak přetočení dopadne, takže kujme železo, dokud je žhavé, a mince nám budou chřestit v kapsách.

Nejspíš takhle smýšlí producentská studia, protože se jedná hned o několika remacích úspěšných filmů. Letos se na plátna dostali Muži, kteří nenávidí ženy, tedy remake jen dva roky starého snímku dánského režiséra Nielse Ardena Opleva, který oplývá pozitivní kritikou dodnes. Co nás čeká do budoucna?

Plánuje se remake Hvězdné pěchoty. Chcete vědět víc?

Je toho dost a dost. Jihokorejské filmy asi nejsou pro americký trh dostatečně atraktivní, takže si Oldboye od Chan-wook Parka natočí po svém. To, že za kamerou bude sedět úspěšný režisér aspoň jménem připomínající východ, Spike Lee, je pro zarputilé fanoušky originálu pramalá útěcha. Avšak mají alespoň naději, že to bude jeden z těch lepších pokusů a naváže na slávu předchozího díla.

FOTO: Oldboy

Právě se dozvěděl, že se chystá jeho remake

Jako další je v jednání Americké psycho, ale to je zatím ještě daleko. Patrick Bateman v podání Christiana Balea byl skutečný pacient. Skoro vždycky se dá něco vylepšovat – příběh, zpracování apod. Bale ale představil postavu spíš jako moderátora teleshoppingu, který jako vedlejšák někoho zabije. A byl v tom vážně klasa.

Samozřejmě nemůžeme opomenout komiksy, ty přece taky nesou skoro zlatá vejce. Už v březnu bude mezi ulicemi New Yorku řádit parkourový nadšenec Peter Parker a napřesrok nás bude chránit muž z oceli, který snad konečně nebude mít slipy přes kalhoty.

Zdají se vám povědomí? Jakby ne. Před pěti lety se Superman asi nevrátil ve své nejlepší formě nebo od něj producenti čekali víc – anebo prostě a jednoduše chtějí natočit další film. A předchozí tři díly Spider-Mana asi dostatečně nevryly divákům do podvědomí fakt, že pavouci nejsou zlí.

Až se ale za pár let budeme koukat s dětmi na Dobu ledovou 34: Zpátky na začátek nebo po večerech na nekonečný seriál Ostrov hrůzy: Ztraceni pod dohledem Skládačky, ještě budeme rádi za nějaké remaky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hollywood zase chystá remaky. Nevyhne se jim Oldboy ani Spider-Man

Hide picture