Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Američanka si stěžuje na animák Norman a duchové. Je v něm totiž gay

Dan Lechmann

Dan Lechmann

20. 9. 2012

FOTO: ParanormanSvětová i česká kina okupuje animovaný film Norman a duchové, který i přes potěchu řady kritiků údajně pobuřuje přítomností homosexuální postavy.

video
play-sharp-fill

Snímek od amerického studia Laika se vydařil, jeho úspěšnost dokazuje i číslo, kdy film za necelý měsíc vydělal celosvětově přes 66 miliónů dolarů. Vadu na kráse se mu ale snaží přičíst jedna rozhořčená dáma, kterou pobouřila přítomnost postavy doznávající se k homosexualitě.

Čtěte také: RECENZE: Animák Norman a duchové předstihl Pixar. A není jen pro děti

Sama zveřejnila článek, ve kterém varuje: „Rodiče, kteří vezmou své děti na nový film Norman a duchové, by se měli připravit na to, že budou muset odpovědět na otázku ohledně sexuality…“ Celý text si můžete přečíst v originálu ZDE.

Úsek obsahující spoiler!

Ona postava gaye je švihácký chlápek jménem Mitch (dabovaný neméně šviháckým Caseym Affleckem), který odtajní své vyznání až v posledních minutách, kdy na nabídku dívky odvětí: „Jistě. Budeš milovat mého přítele…“

Norman, duchové a homosexuál? Zdroj: Bontonfilm

V příběhu o chlapci, který vídá duchy, se mimo duchů vyskytují také zombie, což je už tak dost silné kafe. Avšak daleko větším soustem je to, že se ve snímku objevuje postava homosexuála. Žádný rodič by jistě nebyl nadšený, když by při odchodu ze sálu musel své ratolesti vysvětlovat rozdílnost sexuálního zaměření některých jedinců (myslí si alespoň ona dáma).

Je sice otázkou, jestli oživlé mrtvoly jsou pro děti to pravé a zda by si v útlém věku měly lámat hlavu myšlenkami o rozdílnosti sexuality. Ovšem to nic nemění na tom, že  Norman a duchové je film určený pro celou rodinu.

Norman a duchové (ParaNorman)

Animovaný/Dobrodružný/Komedie/Fantasy
USA, 2012, 93 min

Režie: Sam Fell, Chris Butler
Hrají: Anna Kendrick, Leslie Mann, Christopher Mintz-Plasse, John Goodman, Casey Affleck, Kodi Smit-McPhee, Bernard Hill, Jeff Garlin, Tempestt Bledsoe, Elaine Stritch

Právě v kinech

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Američanka si stěžuje na animák Norman a duchové. Je v něm totiž gay

Hide picture