Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Antické filmy. Boje na život a na smrt pro věčnost a slávu

Redakce

Redakce

27. 11. 2011

FOTO: Válka BohůV kinech právě běží akční drama Válka bohů, které nás zavádí do období antiky. Antika se stala vděčným tématem i pro řadu dalších filmů. Zde je malá ochutnávka.

FOTO: Válka Bohů

I ve filmu Válka Bohů se bojuje za důležité věci, Zdroj: distributor filmu

FANZINE.cz přináší exkluzivní výběr filmů s antickou tematikou.

TOP 5 nejkrásnějších žen filmové antiky. Nesmrtelná krása smrtelných žen

Připravte se na boj za pravdu a lásku ve velkolepém stylu.

Agora (2009)

Příběh režiséra Alejandra Amenábara se odehrává v roce 391 a zavádí nás do starověkého Egypta. Tamní obyvatelé musí čelit násilnému nástupu křesťanství, v ulicích to vře náboženskými nepokoji a nikde není bezpečno.

V bezpečí není ani alexandrijská knihovna, největší a nejslavnější knihovna starověku. Právě tu spolu s tisíci nenahraditelných písemností se rozhodne chránit skupina odvážlivců v čele s krásnou filozofkou Hypatiou (Rachel Weisz).

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Tento válečný film režiséra Zacka Snydera nám přibližuje historicky reálnou bitvu u Thermopyl, odehrávající se roku 480 před naším letopočtem. Utkalo se v ní 300 nejlepších spartských bojovníků bránících Řecko proti obrovské přesile několikatisícové armády Peršanů.

FOTO: 300: Bitva u Thermopyl

Boj Řeků s přesilou Peršanů byl opravdu krutý

Velmi kladně bylo kritiky a diváky hodnoceno vizuální ztvárnění filmu a akční scény krvavých bitev, které tvoří drtivou většinu celého filmu.

Trója (2004)

Romantický velkofilm Trója s hvězdným obsazením je zfilmován na motivy Homérova eposu Ílias. Vypráví o legendární trojské válce, která byla zapříčiněna únosem krásné Heleny (Diane Kruger), manželky spartského krále. Tu unesl její milenec, trojský princ Paris (Orlando Bloom), čímž rozpoutal desetiletou válku mezi jejich národy.

FOTO: Troja - Paris a Helena

Zakázaná láska Parise a Heleny

Proti Tróje v čele s Paridovým bratrem Hectorem (Eric Bana) povstane spolu se spartskou armádou i řecký hrdina Achilles (Brad Pitt), který je znám jako jeden z nejlepších bojovníků historie.

Ben Hur (1959)

Akční drama Ben Hur je filmovou adaptací slavného románu Lewise Wallace Ben Hur: Příběh Kristův. Ústřední postavou je židovský šlechtic (Charlton Heston), který je nešťastnou náhodou odsouzen na galeje. Po návratu touží po pomstě a v závodu koňských spřežení se utká se svým římským protivníkem na život a na smrt.

Tato filmová klasika byla oceněna rekordními 11 Oskary a stala se tak spolu s Titanicem (1997) a Návratem krále (2003) jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob.

A které filmy s antickou tematikou jou vaše oblíbené?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Antické filmy. Boje na život a na smrt pro věčnost a slávu

Hide picture