Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

TOP 5 nejkrásnějších žen filmové antiky. Nesmrtelná krása smrtelných žen

Matouš Márai

Matouš Márai

24. 11. 2011

FOTO: Válka BohůEpické příběhy opět ožívají. S nimi přicházejí hrdinové řecké mytologie, ale i krásné ženy, které dokázaly přivolat hněv bohů a vyvolat válku. Podívejme se, které z nich byly nejkrásnější.

FOTO: Válka Bohů

Krásné ženy nás čekají i ve filmu Válka bohů, Zdroj: distributor filmu

V minulém roce jsme si mohli vychutnat remake Souboje titánů. Nyní přichází do kin Válka bohů, s kterou antika opět ožívá a s ní vše, co máme rádi. Epické bitvy, hrdinové vyvolení bohy a hlavně krásné ženy, pro které stojí za to zemřít.

Přečtěte si obsáhlý článek o filmu Válka bohů

Při čekání na premiéru si vychutnejte pět nejkrásnějších žen filmové antiky.

5. Andromeda – Souboj titánů (1981)

Žena, kvůli které se řecký hrdina Perseus vzepřel bohům a přeplavil řeku mrtvých, Styx.

FOTO: Souboj titánů

Kráska v nesnázích budí vždy vášně

Malicherné konflikty bohů musí odnést krásná žena Andromeda (Judi Bowker). To se Perseovi samozřejmě nelíbí, jenže cesta k záchraně vede skrze smrtící gorgonu Medúzu, při pohledu na niž každý člověk zkamení. Persea čeká těžká cestě k záchraně své vyvolené…

4. Hypatia – Agora (2009)

Příběh krásné Hypatie (Rachel Weisz) nás zavede do starověkého Egypta, kde římská nadvláda násilně prosazuje křesťanství a pálí knihy. Největší knihovna tehdejšího světa v Alexandrii má svého ochránce – půvabnou ženu.

FOTO: Agora

Věří ve smysl filosofie a navíc je krásná

Hypatie, filozofka a astronomka, se nenechává zastrašit římským impériem a rozhodne se bojovat. Po jejím boku bojují i dva muži, kteří jsou ochotní pro její srdce zemřít.

3. Gorgo – 300: Bitva u Thermopyl (2006)

Manželka krále Leonida Gorgo (Lena Headey) vedla válku v senátu, zatímco její muž se postavil s 300 bojovníky miliónové armádě Persie.

Manželku krále Leonida Gorgo čekají těžké chvíle

Něžně vypadající žena jižanského typu s úderným charakterem ukáže odhodlání udělat cokoliv pro záchranu Sparty a svého muže.

2. Kleopatra – Kleopatra (1963)

Nejslavnější královna starověkého Egypta Kleopatra (Elizabeth Taylor), jejíž krása uchvátila srdce samotného vůdce Říma, Caesara, ožívá ve stejnojmenném filmu.

Královna starověkého Egypta Kleopatra získala stříbro

Líčení a šperky starého Egypta ještě více zdůrazňují půvab krásné herečky, která se ujala své role tak, že na ni nelze zapomenout.

1. Trojská Helena – Troja (2004)

Co byste udělali pro získání ženy svých snů? Možná byste přepluli moře, někteří možná oceán, nejstatečnější by o ni bojovali a zemřeli. Stále byste však zaostávali za nejslavnějším příběhem, který byl zfilmován podle adaptace Homérova eposu.

Tak kvůli téhle se vedla válka o Troju

Tisíce lodí vyjelo dobýt Tróju, když se řecký král Agamnenon dozvěděl, že jeho bratru Meneláovi unesl trojský princ Paris manželku – nejkrásnější ženu starého Řecka, Helenu (Diane Kruger).

Krása Heleny je nepopsatelná. Vyrazili byste kvůli takové ženě do války, pro lásku a smrt?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP 5 nejkrásnějších žen filmové antiky. Nesmrtelná krása smrtelných žen

Hide picture