Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Válka bohů se blíží. Antické Řecko se otřese v základech

Kristýna Balatková

Kristýna Balatková

21. 11. 2011

FOTO: Válka BohůVyhlásit válku bohům se může zdát jako velmi troufalý čin. Král Hyperion má ale plán, jak tuto válku vyhrát.

FOTO: Válka Bohů

Král Hyperion touží po moci, Zdroj: distributor filmu

Kdysi dávno se v antickém Řecku odehrála bitva mezi bohy a Titány. Titáni byli poraženi a odsouzeni k nucenému odpočinku v hoře Tartarus, kde tiše vyčkávají na svou odplatu…

Trailer filmu Sněhurka a myslivec: Thor vyměnil kladivo za sekeru

Poté, co bohové nevyslechnou modlitbu krále Hyperiona (Mickey Rourke), rozhodne se král pomstít se jim. Hodlá se zmocnit bájného luku Epirus, který vlastnoručně ukoval Arés, bůh války. Pouze tato zbraň totiž dokáže vysvobodit Titány z jejich zajetí.

FOTO: Theseus- Immortals

Hlavní hrdina Theseus to nebude mít lehké

Bohové samozřejmě vědí o nebezpečí, které jim hrozí, ale nesmějí proti němu přímo zasáhnout. Naštěstí je zde zdatný mladík Theseus (Henry Cavill), který se rozhodne proti králi Hyperionovi zakročit poté, co napadne a vyplení jeho vesnici a jeho samotného zajme jako otroka.

Při útěku ze zajetí se spolčí se spoluvězněm Stavrosem (Stephen Dorff) a krásnou kněžkou Phaedrou (Freida Pinto). Thesea a jeho družinu tedy čeká náročná a dobrodružná výprava za záchranu lidstva. Podaří se mu nalézt bájnou zbraň a odvrátit tak válku bohů?

FOTO: Immortals

Válka se nikdy nemění

Tenhle mix filmů Souboj titánů a 300: Bitva u Thermopyl zatím vypadá hodně zajímavě. Trailery nasvědčují tomu, že půjde o epickou podívanou. Čekají nás zřejmě úchvatné scenérie, působivé triky využívající nejnovější technologie a akční bojové scény. To vše samozřejmě ve 3D.

Spartacus bude v lednu pokračovat. Trailer ukojí vaše krvelačné choutky

Ani obsazení filmu v ničem nezaostává. Můžeme se těšit na hvězdy jako Mickey Rourke (Wrestler, Sin City) nebo John Hurt (Vetřelec, Melancholia).

Zásadní otázkou nyní zůstává, jak snímek ve výsledku dopadne. FANZINE.cz přinese brzy obsáhlou recenzi.

Válka bohů (Immortals)

USA, 2011, 110 min

Režie: Tarsem Singh
Hrají: Henry Cavill, Freida Pinto, Mickey Rourke, Corey Sevier, Kellan Lutz, Robert Maillet, Stephen Dorff, John Hurt, Isabel Lucas, Romano Orzari, Luke Evans, Steve Byers, Joseph Morgan, Kaniehtiio Horn, Hubert Boorder, Robert Naylor, Tyler Hynes, Peter Stebbings, Alan Van Sprang

Premiéra v ČR: 24.11.2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Válka bohů se blíží. Antické Řecko se otřese v základech

Hide picture