Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Assassin’s Creed se dočká filmového zpracování. V hlavní roli Fassbender

Dan Lechmann

Dan Lechmann

14. 7. 2012

Veleúspěšný Assassin’s Creed míří na stříbrné plátno. Exkluzivní informaci oznámil samotný Ubisoft společně s další skvělou novinou – do projektu se zapojí i holywoodská hvězda Michael Fassbender.

Michael Fassbender se zhostí postu producenta i hlavní role. Zdroj: distributor filmu

Vývojářská společnost Ubisoft chystá uvést herní sérii Assassin’s Creed jako filmovou adaptaci. Hlavní roli Desmonda Milese ztvární herec Michael Fassbender, kterého jste v poslední době mohli vidět ve velké spoustě filmů (např. Shame nebo X-Men: První třída). Jeho nejnovější Prometheus právě běží v kinech. Fassbender se zároveň zhostí i role producenta filmu.

O výběru herce prohlásil ředitel společnosti Ubisoft Motion Pictures, Jean-Julien Baronnet: „Michael Fassbender byl naše první volba pro roli kultovního hrdiny. Michael je velice chytrý, talentovaný, všestranný a angažovaný herec.“

O tom, že se herní značka Assassin’s Creed snaží prorazit do filmové branže se mluvilo už dlouho. Nejprve o projekt mělo zájem Sony, později i společnost Columbia Pictures. Nakonec se ale o film postará Ubisoft Motion Pictures, který vlastní veškerá autorská práva, a tudíž dohlédne i na správnost příběhové linie.

video
play-sharp-fill

Samotná herní série se v blízké době dočká již třetího dílu, kde si hráči budou moci okusit atmosféru bitevní vřavy americké války za nezávislost. Od roku 2007, kdy vyšel první díl, oblíbenost této hry neustále roste a základna fanoušků se den ode dne rozšiřuje. Není tedy divu, že Ubisoft zrealizoval nápad zfilmovat tuto úspěšnou a výdělečnou značku.

Assassin’s Creed, jak ho fanoušci znají, bude velmi náročný na trikové efekty. Vydavatelé zatím žádný přesný termín nezmiňují. Na film si budeme muset počkat nejméně do dalšího roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Assassin’s Creed se dočká filmového zpracování. V hlavní roli Fassbender

Hide picture